Wieczysta znacznie lepsza od Polonii

Polska 2 Liga

W sobotę piłkarze Wieczystej Kraków rozegrali kolejny sparing podczas zimowych przygotowań do wiosennych zmagań w 3. Lidze. Drużyna prowadzona przez Sławomira Peszkę bardzo wysoko pokonała drugoligową Polonię Bytom, bo aż 6:1. Natomiast niedługo zespół ze stolicy Małopolski powinien pochwalić się kolejnym wzmocnieniem z klubu występującego w Ekstraklasie.

Celem Wieczystej Kraków w rundzie wiosennej jest awans do 2. Ligi. Po osiemnastu rozegranych spotkaniach drużyna prowadzona przez Sławomira Peszkę jest liderem grupy czwartej z trzypunktową przewagą nad drugą Avią Świdnik. W osiągnięciu tego celu mają pomóc zimowe transfery z piłkarzy z ekstraklasowych klubów.

Włodarze małopolskiej drużyny pozyskali w styczniu już chociażby Konrada Kasolika i Tomasza Swędrowskiego z Ruchu Chorzów, ale na tym wzmocnienia się nie kończą. Coraz bliżej jest finalizacji też transferu jednego z najistotniejszych graczy drugiej linii Stali Mielec w rundzie jesiennej w Ekstraklasie, jakim był Michał Trąbka. O tym ruchu transferowym jako pierwszy poinformował wczoraj dziennikarz portalu Meczyki.pl – Tomasz Włodarczyk.

Tymczasem dzisiaj krakowska drużyna rozegrała sparing z drugoligową Polonią Bytom (obecnie 15. miejsce w tabeli 2. Lidze). Po pierwszej połowie lider 4. grupy 3. Ligi prowadził 2:0 po trafieniach z rzutu karnego Manuela Torresa w 28. minucie oraz golu Michała Fidziukiewicza dziesięć minut później.

Natomiast drugą połowę zawodnicy Polonii rozpoczęli od gola kontaktowego, którego w 51. minucie zdobył Arkadiusz Maj. Jednak krakowski zespół swoją świetną skuteczność pokazał w ostatnich szesnastu minutach rywalizacji. Trafienia Szymona Kota, Macieja Jankowskiego oraz dublet Ante Aralicy przyniósł efektowną i wysoką wygraną w starciu z drugoligową drużyną, bo aż 6:1.

Dla piłkarzy Wieczystej to drugie zwycięstwo w meczach sparingowych w styczniu. W zeszłą sobotę krakowski zespół pokonał w sparingu pierwszoligową Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:1.