Wieczysta Kraków awansowała do Ekstraklasy! Wielkie emocje w finale baraży
Wszystko jasne! Poznaliśmy ostatniego beniaminka najbliższego sezonu Ekstraklasy.
Bezpośredni awans z Betclic 1. Ligi do polskiej elity wywalczyły Wisła Kraków, a także Śląsk Wrocław. Biała Gwiazda zajęła fotel lidera ligowej tabeli, a Wojskowi byli tuż za nią.
W decydującym meczu baraży zmierzyły się Wieczysta Kraków oraz Chrobry Głogów. To ekipa ze stolicy województwa małopolskiego była gospodarzem tego spotkania.
Jednak jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Głogowa. Na listę strzelców w 14. minucie wpisał się Myroslav Mazur. Kapitalną asystę zanotował z kolei Szymon Bartlewicz.
Natomiast w drugiej połowie bramkę ustalająca wynik meczu na 2:1 dla Żółto-Czarnych zdobył Stefan Feiertag. Austriak w ten sposób zapewnił swojej ekipie historyczny awans do Ekstraklasy.
1 Komentarz
najstarszy
najnowszyoceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Rafalala
1 czerwca, 2026 09:26
Jest szansa, ze po raz pierwszy polecą w przyszłym sezonie trzy drużyny z jednego miasta
Jest szansa, ze po raz pierwszy polecą w przyszłym sezonie trzy drużyny z jednego miasta