Młodzieżowy reprezentant Gruzji – Nika Dzalamidze – od rundy wiosennej obecnego sezonu Ekstraklasy występował będzie w drużynie Widzewa Łódź – poinformował klub na swojej oficjalnej witrynie internetowej.
Klub wypożyczył 19-letniego zawodnika z gruzińskiego FC Baia Zugdidi. Umowa została zawarta na rok z możliwością pierwokupu.
– Nika to bardzo utalentowany zawodnik młodego pokolenia. Jest dobrze wyszkolony technicznie, potrafi odnaleźć się w polu karnym. Słyszeliśmy wcześniej już o tym zawodniku a gdy tylko nadarzyła się okazja sprawdzenia go podczas treningów i meczów sparingowych, to skorzystaliśmy z tego. Mamy nadzieję, że Nika okaże się wzmocnieniem drużyny i zostanie z nami na dłużej. Oczywiście musi sobie najpierw wywalczyć miejsce w składzie – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes RTS Widzew Łódź S.A.
– Gruzin przebywa z nami od kilku tygodni i był z drużyną na dwóch zgrupowaniach – w Cetniewie i Portugalii. W trakcie tego okresu zaprezentował się z dobrej strony. Nika jest perspektywicznym zawodnikiem z umiejętnościami – dodaje trener Widzewa Czesław Michniewicz.
(ASInfo/widzew.pl)
Nika Dzalamidze urodził się 6 stycznia 1992 r. w Tbilisi. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika i napastnika. Gruzin był ostatnio graczem rosyjskiego CSKA Moskwa, do którego został wypożyczony z klubu FC Baia Zugdid. W barwach tej drużyny w sezonie 2009/2010 rozegrał 11 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej swojego kraju. Zdobył w niej dwa gole. Dzalamidze jest młodzieżowym reprezentantem Gruzji. Grał w kadrze do lat 17 i 19, a ostatnio występuje w drużynie do lat 21.
Patryk Letkiewicz dla PN:
Nie miałem wątpliwości czy zostać w Wiśle. Miejsca w bramce nie odpuszczę!
Zachował dziewięć czystych kont, zdobył nagrodę za interwencję sezonu w 1 lidze, i wydatnie przyczynił się do awansu Wisły Kraków do Ekstraklasy. W niej o pozycję między słupkami walczył będzie z Marcelem Łubikiem.
Legia rozstaje się z Urbańskim! Wiadomo, gdzie może trafić [INFO PN]
Kacper Urbański nie będzie dłużej piłkarzem Legii Warszawa. 21-latek i jego otoczenie rozmawiają z klubem ws. rozwiązania kontraktu. Z naszych informacji wynika, że pomocnik może zostać w Ekstraklasie.
Oficjalnie: Niewypał transferowy odchodzi z Pogoni! Powrót do Anglii stał się faktem
Sam Greenwood nie jest już piłkarzem Pogoni Szczecin. Ofensywny pomocnik został sprzedany do Bristol City, z którym podpisał kontrakt do końca czerwca 2030 roku.