West Ham United liderem Premier League

Goście z Londynu zbierają pełną pulę punktów i po kolejnym zwycięstwie są na pierwszej pozycji w lidze.

Gospodarze nie wyszli na mecz z wywieszoną białą flagą i od początku postawili twarde warunki Młotom. Podczas pierwszych dwóch kwadransów spotkania żadna z drużyn nie zdawała się dominować. Obydwie drużyny potrafiły stworzyć zagrożenie pod bramką rywala.

W 37 minucie spotkania piękne podanie z głębi pola strzałem głowa z bardzo bliskiej odległości wykorzystał 26-letni pomocnik Jarrod Bowen. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania gospodarze doszli do dwóch sytuacji, po których oddali strzał głową, natomiast próby te nie zagroziły bramce Areoli.

W drugiej połowie zawodnicy z Luton starali się odwrócić wynik spotkania, jednak w 85 minucie dobrze wykorzystany rzut rożny wykorzystał środkowy obrońca Kurt Zouma, który podwyższył wynik na 2-0.

The Hatters walczyli jednak do końca i w doliczonym już czasie grali zdobyli bramkę honorową. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Londynu, która w tym sezonie wydaje się być bardzo dobrze przygotowana do zmagań ligowych.