Ligi w Europie Bundesliga

Werder wygrywa rzutem na taśmę

W ostatnim spotkaniu 7. kolejki Bundesligi Werder Brema pokonał na Weser-Stadion Herthę Berlin 2:1. Gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry strzelił napastnik gospodarzy, Claudio Pizarro.
Spotkanie w Bremie dostarczyło wiele emocji, kibicom, którzy tłumnie stawili się na stadionie. Już w 3. minucie Hertha wyszła na prowadzenie. Raffael dośrodkował w pole karne Werderu, a tam do piłki dopadł Adrian Ramos i wpakował ją do bramki.

Gospodarze odpowiedzieli w 23. minucie. Prawą stroną boiska popędził Clemens Fritz, który wrzucił piłkę pod bramkę Herthy, a tam najwięcej przytomności zachował Pizarro, który głową pokonał bramkarza rywali. Peruwiańczyk raz jeszcze wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie napastnik Werderu ponownie głową pokonał Thomasa Krafta i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Do końca spotkania nie dotrwali Christian Lell i wspomniany Ramos, którzy zostali wyrzuceni z boiska.