Ważne zwycięstwo Motoru z bezpośrednim rywalem

Polska 1 Liga

Przed pierwszym gwizdkiem obydwie ekipy mogły pochwalić się identycznym dorobkiem punktowym. O baraże realnie wciąż walczy 7 drużyn i każdy punkt jest na wagę złota. Dzisiaj to drużyna z Lublina zrobiła duży krok w kierunku awansu.

Dwa piorunujące szybkie ciosy w pierwszej połowie kompletnie zszokowały Opolan. Gospodarze po dwóch bramkach w pierwszej połowie nie potrafili się podnieść.

Wynik spotkanie w 26. minucie otworzył kapitan zespołu. Piotr Ceglarz skutecznie zamienił rzut karny na gola. Zaledwie minutę później Kamil Wojtkowski strzałem z woleja zaskoczył bramkarza i mieliśmy już 2:0. Dwa gole w tak krótkim odstępie czasowym załatwiły sprawę.

W drugiej połowie żadna ze stron nie poprawiła swojego wyniku na tablicy świetlnej i to drużyna z Lublina zdobywa niezwykle cenne punkty na zakończenie 30. kolejki zmagań.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Motor wskoczył na 6. miejsce, które jest ostatnim gwarantującym udział w barażach do Ekstraklasy. Tuż za nimi znajdują się Wisła Płock, Odra Opole i Gónik Łęczna.