W Grecji bez rozstrzygnięcia

Olympiakos na własnym stadionie zremisował z Wolverhampton 1:1. Bliżej awansu do kolejnej rundy jest angielska drużyna.

Anglicy są bliżej awansu do ćwierćfinału (foto: Reuters)

Grecka drużyna remisuje u siebie z drużyną Wolverhampton 1:1. Zgodnie z obecnymi realiami, mecz został rozegrany przy pustych trybunach.Do czwartku w Grecji wykryto 117 zakażeń Covid-19, zanotowano również zgon 66-letniego mężczyzny, który chorował na tę chorobę.

Olympiakos po pół godzinie gry musiał radzić sobie w dziesięciu, czerwoną kartkę otrzymał Ruben Semedo za ostre wejście na rywala. W pierwszej części spotkania goli nie widzieliśmy, lekką przewagę notowali gospodarze, którym udało się kilkukrotnie zagrozić bramce przyjezdnym i wyklarować sytuacje podbramkowe. Żaden ze strzałów „Wilków” w trakcie pierwszej połowy nie był celny.

Strzelanie zaczęło się w drugiej odsłonie. W 54. minucie prowadzenie gospodarzom dał Youseff El Arabi wykorzystując podanie Guilherme. Trzynaście minut później Neto wyrównał stan meczu i więcej bramek w tym starciu nie widzieliśmy.

W drugiej odsłonie lepsi byli przyjezdni, którzy mieli większe posiadanie futbolówki, mając aż dziesięć sytuacji bramkowych. Mimo remisowi, większe szanse aktualnie na awans mają zawodnicy Wilków. Ale czy ćwierćfinały się w ogóle odbędą? O tym przekonamy się już we wtorek.