Alex Baena (FC Villarreal) during the LaLiga match between Villarreal CF and Atlético Madrid at La Cerámica on August 19, 2024 in Villarreal, Spain.

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie La Liga

Villarreal wchodzi na podium. Las Palmas postawiło się, ale ostatecznie uległo

Villarreal wygrało z Las Palmas 3:1. Faworyci wywalczyli zwycięstwo w samej końcówce.

W pierwszej połowie ekipa Villarreal przeważała, ale Las Palmas długo umiejętnie neutralizowało atuty gospodarzy. W 22. minucie to nawet oni stworzyli zagrożenie, gdy Oliver McBurnie główkował i zmusił do interwencji Dinko Horkasa. Po 16 minutach swoje szanse miała Żółta łódź podwodna, ale Sergi Cardona i Ilias Akhmoach nie wykorzystali swoich sytuacji. Villarreal wyszło na prowadzenie, gdy w 45. minucie po podaniu Thierno Barry’ego bramkę z pola karnego zdobył Nicolas Pepe, dzięki czemu jego drużyna schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie szybko zaatakowało Las Palmas. Fabio Silva doszedł do prostopadłego podania Adnana Januzaja i podcinką pokonał Diego Conde. Po 6 minutach Villarreal dostała rzut karny za faul bramkarza. Nie wykorzystał go Alex Baena, który został zatrzymany przez debiutującego w LaLiga Horkasa. Po 5 minutach pod drugą bramką Januzaj trafił z dystansu w poprzeczkę. Końcówka należała jednak do gospodarzy. W 84. minucie po dośrodkowaniu Baeny głową strzelił Barry. Wynik meczu ustalił w 7. minucie doliczonego czasu gry Baena, który po przyjęciu piłki od Santi Comesanii wykorzystał miejsce, przeprowadził indywidualną akcję i trafił do siatki.

MVP spotkania został wybrany Nicolas Pepe.

Villarreal wskoczyła na 3. miejsce w tabeli. Las Palmas pozostaje na ostatniej pozycji. (AC)