Valencia rozbiła Cadiz

Ligi w Europie La Liga

W pierwszej połowie, broniący się przed spadkiem Cadiz CF trochę postraszył Valencię CF. W drugiej odsłonie jednak, to Nietoperze rządzili już na boisku, pewnie zwyciężając 4:1.

Na Estadio Nuevo Mirandilla emocji nie brakowało już od pierwszych minut. W 8. minucie Hudo Duro wykorzystał dokładne zagranie Diego Lopeza. W 21. minucie z kolei ręką zagrywał piłkę jeden z graczy Valencii i po analizie VAR, arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Ruben Alcaraz.

W końcówce pierwszej dwie świetne szanse mieli gracze Cadiz. Najpierw jednak Giorgi Mamardaszwili zatrzymał uderzenie Roberta Navarro, a chwilę później z rzutu wolnego przymierzył Javi Hernandez, a piłka minimalnie minęła poprzeczkę.

W drugiej połowie jednak Nietoperze szybko zgasili zapał rywali. W 52. minucie znów błysnął Diego Lopez, którym tym razem sam trafił do siatki, przechwytując piłkę po nieudanej próbie kontry Cadiz. W doliczonym czasie gry, kompletnie rozbitych gospodarzy, pogrążyli jeszcze Javi Guerra i ponownie Diego Lopez.