Umęczone zwycięstwo Bayernu

Bayern Monachium wygrał z Augsburgiem 1:0 w 29. kolejce niemieckiej Bundesligi, jednak występ Bawarczyków w całokształcie był mało satysfakcjonujący. Jedynego gola zdobył Robert Lewandowski, który pokonał Rafała Gikiewicza 1:0 po rzucie karnym.

Bayern Monachium po raz kolejny zagrał spotkanie na zdecydowanie niższych obrotach. W pierwszej połowie zespół z Monachium praktycznie nie istniał i oglądaliśmy mało ciekawe, choć wyrównane bawarskie derby. Żadna z drużyn nie oddała choćby celnego strzału na bramkę rywala.

W drugiej połowie Bayern wyraźnie odżył, choć podopiecznie Nagelsmanna nie pokazali nic szczególnego. Zaczęli odważniej atakować i kończyć swoje akcje uderzeniami w kierunku bramki, jednak daleko było od poważnego zagrożenia.

W 80. minucie Bayern po decyzji sędziego otrzymał rzut karny. Do piłki podszedł nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Kapitan polskiej kadry bez żadnego trudu pokonał Rafała Gikiewicza

Kilka minut później Bayern mógł prowadzić 2:0, jednak piłka po uderzeniu Joshuy Kimmicha postawiła stempelek na poprzeczce.

Bayern umacnia się na fotelu lidera, przewaga nad BVB wynosi 9 punktów. Augsburg plasuje się na 14. lokacie.