Phillip Tietz 21, FC Augsburg und Nico Elvedi 30, Borussia Mönchengladbach beim Spiel FC Augsburg v Borussia Mönchengladbach, Fußball, Herren, Bundesliga, 2024/2025, 6.Spieltag am 04.10.2024 in Augsburg, WWK-Arena. DFL and DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video. Bayern Deutschland *** Phillip Tietz 21, FC Augsburg and Nico Elvedi 30, Borussia Mönchengladbach at the match FC Augsburg v Borussia Mönchengladbach, Soccer, Men, Bundesliga, 2024 2025, Matchday 6 on 04 10 2024 in Augsburg, WWK Arena DFL and DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and or quasi video Bayern Germany,Image: 916482412, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: DiZ-PiX / imago sport / Forum

Trzy gole, porażka Borussii w Bundeslidze

FC Augsburg wygrał u siebie 2:1 z Borussią Moenchengladbach w 6. kolejce Bundesligi. Gospodarze przełamali się po dwóch porażkach, a goście nie zdołali pójść za ciosem po niedawnym zwycięstwie.

Do przerwy miejscowi prowadzili po golu Kevena Schlotterbecka. Po godzinie gry Augsburg wygrywał już 2:0 – wówczas do siatki trafił Alexis Claude-Maurice. Wynik ustalili przyjezdni, konkretnie Tim Kleindienst, który zdobył bramkę w 72. minucie.

Augsburg zajmuje obecnie 11. miejsce w Bundeslidze z dorobkiem 7 punktów. Borussia jest na 12. pozycji, ma 6 oczek.

Po przerwie reprezentacyjnej zwycięzca piątkowego meczu zagra z SC Freiburg, a zespół z Moenchengladbach zmierzy się z Heidenheim. (MZ)