Towarzysko: Zacięty mecz i wygrana Ukrainy

Ligi w Europie Świat

Ukraina pokonała w wyjazdowym spotkaniu reprezentację Izraela. Podopieczni Ołeha Błochina zaprezentowali bardzo dobrą dyspozycję strzelecką, trzy razy lokując piłkę w siatce rywali.

Gol napastnika Polonii dla reprezentacji Albanii – KLIKNIJ!

W pierwszym składzie drużyny Izraela wybiegł Maor Melikson, jeden z liderów krakowskiej Wisły. Dla pomocnika Białej Gwiazdy był to trzeci mecz w seniorskiej kadrze swojej reprezentacji. Melikson rozegrał pełne 90 minut, jednak jego występ należy ocenić jako przeciętny.

Innym polskim akcentem była trójka sędziowska z głównym arbitrem Szymonem Marciniakiem, który podyktował dwa rzuty karne. Pierwszą jedenastkę w 18. minucie wykorzystał Oleg Gusev. Jeszcze przed przerwą Ukraińcy wykorzystali błąd defensywy gospodarzy, po którym wynik podwyższył Yevhen Konoplyanka.

Drugie 45 minut przyniosło wiele emocji i przede wszystkim trzy gole. Izraelczycy dwukrotnie łapali kontakt, by ostatecznie ulec współgospodarzą Mistrzostw Europy 2:3.