Towarzysko: Świetny mecz na Wembley

Ligi w Europie Świat

Niesamowite spotkanie rozegrane zostało w środę na Wembley. Reprezentacja Anglii podejmowała Holandię. Kibice obejrzeli aż pięć goli!

Reprezentacja Anglii prowadzona była w tym meczu przez Stuarta Pearce’a. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy goli. W pewnym momencie drugiej części gry wydawało się, że gospodarze poniosą dotkliwą klęskę.

Pierwszy gol padł w 57. minucie. Akcję w swoim stylu przeprowadził Arjen Robben i dał prowadzenie Oranje. Goście po dwóch minutach prowadzili już 2:0. Strzałem w samo okienko Joe Harta pokonał Klaas-Jan Huntelaar.

Wydawało się, że goście spokojnie doprowadzą prowadzenie 2:0 do samego końca. Jednak Synowie Albionu złapali kontakt w 85. minucie po trafieniu Gary’ego Cahilla. Anglicy rzucili się do ataków i w 90. minucie było już 2:2! Tym razem bramkę zdobył Ashley Young.

Szybko stracone dwie bramki nie podłamały piłkarzy reprezentacji Holandii. Już w doliczonym czasie gry Robben popisał się fantastycznym uderzeniem, które dało jego drużynie zwycięstwo. Wspaniały mecz!