Ligi w Europie Świat

Towarzysko: Kanonada Węgrów

W spotkaniu towarzyskim pomiędzy Węgrami a Liechtensteinem 5:0 wygrali gospodarze. Zwycięstwo Madziarom zapewnili Tamas Priskin, który strzelił dwa gole oraz Balazs Dzsudzsak, Vladimir Koman i Robert Feczesin, którzy dorzucili po jednym trafieniu.

Jedenastka, którą Sandor Egervari desygnował do gry od pierwszych minut, była złożona tylko z zawodników grających poza granicami Węgier.

Rywal, z którym reprezentacja Polski zagra w najbliższy wtorek już po 20. minutach prowadził z Liechteinsteinem dwoma golami, które zdobył Priskin. Urodzony na Słowacji napastnik, to były klubowy kolega Grzegorza Rasiaka, za czasów gry w angielskim Watfordzie.

W pierwszej połowie spotkania bardzo aktywny był piłkarz Anży Machaczkala – Dzsudzsak, który kilkukrotnie nękał bramkarza gości strzałami. Jednak nie zdołał ani razu pokonać Petera Jehle. Sztuka ta udała mu się na kwadrans przed zakończeniem spotkania, z tym, że w bramce Liechtensteinu stał już Cengiz Bicer. Trzy minuty później bramkę zdobył Koman, a tuż przed końcem meczu wynik ustalił Feczesin.

Mecz Polska – Węgry zostanie rozegrany 15 listopada.

Węgry – Liechtenstein 5:0 (2:0)
1:0 – Priskin (10′)
2:0 – Priskin (19′)
3:0 – Dzsudzsak (76′)
4:0 – Koman (79′)
5:0 – Feczesin (89′)

Węgry: Bogdan (81. Kiraly) – Lazar, Korcsmar (62. Vanczak), Juhasz, Kadar – Gera (70. Czvitkovics), Hajnal (62. Koman), Tozser (64. Elek), Dzsudzsak – Priskin (63. Nemeth), Feczesin
Trener: S. Egervari

Liechtenstein: Jehle (46. Bicer) – Mi. Stocklasa (64. Quintans), Rechsteiner, Oehri, Ma. Stocklasa – Beck (84. F. Eberle), Burgmeier, Polverino, Buchel (46. Wieser) – Frick (83. Christen), Hasler (88. L. Eberle)