Ligi w Europie Świat

Towarzysko: Brazylia pokonała Gabon

Brazylia pokonała Gabon 2:0 w meczu towarzyskim rozegranym rozegranym w Libreville. Bramki dla „Canarinhos” zdobyli Hernanes i Sandro.
Brazylijczycy nie muszę rywalizować w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2014 roku, ponieważ są ich gospodarzem. Dlatego w odróżnieniu od innych zespołów z Ameryki Południowej mogą sobie pozwolić na rozgrywanie spotkań towarzyskich.

Mano Menezes, selekcjoner „Canarinhos” podczas starcia z Gabonem dokonał wielu roszad w składzie i sprawdził piłkarzy, którym wcześniej nie dawał wielu szans na grę. Losy meczu zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. W 12. minucie do bramki Gabonu trafił pomocnik Tottenhamu Hotspur, Sandro, a w 35. minucie na 2:0 podwyższył Hernanes.