Tottenham z trzecim zwycięstwem z rzędu

Starcie beniaminka z Londyńskim Tottenhamem zakończyło się zwycięstwem Spurs. Pewna siebie drużyna zgarnia kolejny komplet punktów.

Zdaje się, że trener Postecoglou jest odpowiednik człowiekiem na odpowiednim miejscu. Jego drużyna gromi beniaminka 5:2.

Zawodnicy Burnley od początku zaatakowali z pełną intensywnością, co przełożyło się na gol zdobyty już w 5. minucie spotkania! Strzelcem gola został reprezentant RPA, Lyle Foster.

Po zdobytej bramce kontrole nad spotkaniem przejęli jednak Londyńczycy, wymieniając między sobą dokładne krótkie podania. Szybko zaowocowało to pięknym golem wyrównującym Sona. 31-latek popisał się ogromnym kunsztem piłkarskim, podcinając piłkę nad bramkarzem.

Doliczony czas gry przyniósł bramkę na 2:1 dla Spurs. Zamieszanie na skraju pola karnego wykorzystał Romero, zdobywając piękna bramkę. Bramkarz The Clarets nie był w stanie nawet zareagować.

Druga połowa to coraz bardziej widoczna przewaga Tottenhamu i oczekiwać można było kolejnych trafień z ich strony. Trzecią bramkę dla zespołu zdobył James Maddison, a kolejne trafienia to popis Heung-Min Sona, który skończył mecz z hat-trickiem na koncie. W doliczonym czasie drugą bramkę dla Burnley zdobył Brownhill ustalając wynik spotkania.

Drużyna Vincenta Kompanego nadal pozostaje bez punktów a Spurs notują trzecie zwycięstwo z rzędu w tej edycji Premier League.