NIECIECZA 04.08.2024
MECZ 3. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - ODRA OPOLE 1:0
ARTEM PUTIWCEW CIESZYNKA BRAMKA

Polska 1 Liga

Termalica rozprawiła się z Odrą

Rewelacyjne wejście w nowy sezon zaliczają podopieczni Marcina Brosza. W niedzielny wieczór Termalica zwyciężyła w trzecim meczu z rzędu.

Filip Trokielewicz

Termalica od pierwszych kolejek sezonu udowadnia, że ma chrapkę na awans do Ekstraklasy. Dość wszak wspomnieć, że niecieczanie po trzech seriach gier mają na swoim koncie komplet punktów, dziesięć bramek zdobytych i żadnej straconej.

Odra rozpoczęła bieżącą kampanię nieco gorzej, bowiem na chwilę obecną drużyna prowadzona przez szkoleniowca Radosława Sobolewskiego zgromadziła zaledwie trzy „oczka”.

W 21. minucie spotkania z Odrą niecieczanie udokumentowali optyczną przewagę. Maciej Ambrosiewicz dośrodkował z rzutu różnego na głowę Artema Putiwcewa, który silnym strzałem pokonał Artura Halucha.

Prowadzenie Termalica podwyższyła w 62. minucie, kiedy płaskim uderzeniem zza pola karnego popisał się Kacper Karasek.

Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry rezultat na 3:0 ustalił młody Daniel Cieśla.

Kolejne spotkanie klub z Niecieczy rozegra w niedzielę, 11 lipca, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Siedlce. Odrę Opole w przyszły weekend czeka z kolei domowa potyczka z Wisłą Płock.