Ligi w Europie Świat

Szwedzi jadą na Mistrzostwa Europy!

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w grupie E eliminacji do Euro 2012. Awans do turnieju finałowego już wcześniej wywalczyła Holandia. Na polskich i ukraińskich boiskach zobaczymy także Szwedów.
Zobacz wyniki i tabelę Grupy E – KLIKNIJ!

Spotkania pomiędzy Węgrami i Finlandią oraz Mołdawią i San Marino nie miały absolutnie żadnego znaczenia na układu sił w tabeli. W Budapeszcie padł bezbramkowy remis, natomiast Mołdawia na własnym boisku pokonała San Marino 4:0. Gola dla gospodarzy strzelali Simone Bacciocchi (gol samobójczy), Denis ZmeuGheorghe Andronic i znany z występów w Cracovii Kraków, Alexandru Suvorov.

W meczu na szczycie tej grupy Holandia przegrała w Sztokholmie ze Szwecja 2:3. Spotkanie miało niezwykle dramatyczny przebieg. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Kima Källströma w 14. minucie. Odpowiedź „Oranje” była jednak bardzo szybka. W 23. minucie do remisu doprowadził Klaas-Jan Huntelaar.

To co działo się w drugiej połowie przekroczyło jednak najśmielsze oczekiwania kibiców zgromadzony na Rasundzie. W 50. minucie Holendrów na prowadzenie wyprowadził Dirk Kuyt, jednak tym razem to Szwedzi odpowiedzieli błyskawicznie. Zaledwie kilka chwil później gola z rzutu karnego zdobył Sebastian Larsson, a sześćdziesiąt sekund później na niezwykle cennego gola dla Szwedów strzelił snajper PSV Eindhoven, Ola Toivonen.

Zwycięstwo „Trzech Koron” w tym prestiżowym meczu oznacza, że to Szwedzi będą najlepszą drużyną spośród wszystkich, której zajęły drugie miejsca w swoich grupach. Co to oznacza? Bezpośredni awans na Euro 2012 bez konieczności rywalizowania w barażach.