Szczęśliwy finał męczarni Barcelony

Sensacja na Camp Nou wisiała w powietrzu. Barcelona przegrywa bowiem ze Spartakiem 2:1, ale na jej szczęście ma w drużynie Leo Messiego

Celtic – Benfica 0:0 – KLIKNIJ!

Zobacz tabelę i terminarz grupy G – KLIKNIJ!

Sezon 2012/2013 Ligi Mistrzów FC Barcelona zainaugurowała spotkaniem ze Spartakiem Moskwa. Mecz na Camp Nou zgodnie z oczekiwaniami lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 15. minucie objęli prowadzenie po bramce Tello. Trzy minuty później mogło być 2:0, ale piłka po uderzeniu Leo Messiego minimalnie minęła bramkę gości.

Gdy wydawało się, że kolejne trafienia gospodarzy są kwestią czasu, dość nieoczekiwanie piłkę z własnej bramki musiał wyjmować Victor Valdes. Dani Alves chcąc przeciąć podanie rywala zrobił to na tyle niefortunnie, że wpakował futbolówkę do własnej bramki. Jeszcze przed przerwą Barca mogła odzyskać prowadzenie, ale strzał głową Cesca Fabregasa znakomicie obronił Andriy Dykan.

W 58. minucie przed szansą zmiany rezultatu znów stanął Messi, jednak po raz kolejny wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Spartaka. Kilkadziesiąt sekund później padła trzecia bramka w tym meczu, ale nieoczekiwanie trafienie to było dziełem rosyjskiej drużyny. Podczas kontrataku przyjezdnych McGeady wypuścił podaniem Romulo, który dynamicznym rajdem zbiegł do boku pola karnego i zmusił Valdesa do kapitulacji.

Po niespełna godzinie gry na Camp Nou Spartak sensacyjnie prowadził z Barceloną 2:1. Wynik ten utrzymywał się przez około dziesięć minut i być może utrzymywałby się do końca spotkania, gdyby w składzie Barcelony nie było Messiego. Argentyńczyk najpierw doprowadził do wyrównania, a w 80. minucie zdobył zwycięską bramkę. Ostatecznie Barcelona pokonała Spartak 3:2.

Barcelona – Spartak 3:2. Zobacz raport meczowy – KLIKNIJ!

Zobacz pozostałe wyniki 1. kolejki fazy grupowej LM, tabele i terminarz spotkań – KLIKNIJ!