April 18, 2024, Firenze, Italia: PlzenĂ•s Jan Kopic fights for the ball with FiorentinaĂ•s Christian Kouame during the UEFA Conference League quarter-final 2nd leg match between Fiorentina and Viktoria Plzen at Artemio Franchi Stadium - Sport, Soccer - Florence, Italy - Thurday March 14, 2024 (Photo by Massimo Paolone/LaPresse) (Credit Image: © Massimo Paolone/LaPresse via ZUMA Press)
LIGA KONFERENCJI EUROPY UEFA PILKA NOZNA SEZON 2023/2024

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Szalony mecz we Frankfurcie. Viktoria walczyła do końca

Na 20 minutach przed końcem, Viktoria Pilzno była już na deskach, przegrywając we Frankfurcie 1:3. A jednak czeski zespół zdołał wywieźć z Niemiec punkt!

Maciej Kanczak

Spotkanie na Deutsche Bank Park od samego początku było niezwykle zacięte i interesujące. W 17. minucie przed szansą stanął Igor Matanović, ale jego uderzenie wybronił Martin Jedlicka. Dziesięć minut później próbował Pavel Sulc, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

W 38. minucie prowadzenie gospodarzom dał Hugo Ekitike, który wykorzystał doskonałe zagranie Rasmusa Kristensena. Goście jednak zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą, za sprawą Pavela Sulca, który popisał się potężnym strzałem z dystansu.

W drugiej połowie, frankfurtczycy nie byli już tak gościnni. Między 62. a 67. minutą zdobyli dwie bramki. Najpierw Ekitike ze strzelca przemienił się w asystenta, obsługując dokładnym podaniem Juniora Dina Ebimbe. Później zaś do siatki trafił asystent przy pierwszym golu, Kristensen.

Czesi jednak ambitnie walczyli do końca i w ostatnich czterech minutach dopięli swego. Najpierw, w 86. minucie kontaktową bramkę zdobył Prince Kwabena Adu sprytnym strzałem po ziemi. Z kolei już w doliczonym czasie gry, po zamieszaniu w polu karnym, remis Viktorii zapewnił Vaclav Jemelka.