August 24, 2024: Charlotte FC forward Karol Swiderski (9) celebrates after scoring on a penalty kick against the New York Red Bulls during the first half of the Major League Soccer match up at Bank of America Stadium in Charlotte, NC. (Scott KinserCal Sport Media/Sipa USA) (Credit Image: © Scott Kinser/Cal Sport Media/Sipa USA)
Foto Scott Kinser/Cal Sport Media/SIPA USA/PressFocus

!!! POLAND ONLY !!!

Ligi w Europie Świat

Świderski poprawił statystyki w Charlotte. Wystarczyło mu osiem minut

Karol Świderski zanotował asystę przy golu ustalającym wynik starcia DC United z Charlotte na 3:0. Kontynuuje dobrą passę w barwach klubowych.

Przed przerwą reprezentacyjną zdobył bramkę w trzech występach z rzędu, raz kompletując dublet. Dorzucił do tego finalne podanie. W sumie w bieżącym sezonie MLS ma w dorobku sześć trafień i dwie asysty.

Tę drugą zaliczył dzisiejszej nocy czasu polskiego. Wszedł na murawę w 83. minucie, przy wyniku 2:0 dla Charlotte. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry podał do Liela Abady, który trafił na 3:0.

Z polskiej potyczki górą wyszedł więc Świderski. W barwach DC United cały mecz rozegrał bowiem Mateusz Klich.

Charlotte zajmuje piąte miejsce w tabeli konferencji wschodniej MLS. Jest pewne udziału w play-offach. (MS)