Superpuchar Włoch: Napoli awansuje do finału [zapis relacji]

Napoli poradziło sobie z Violą i pewnie wygrało 3:0. Kapitalne wejście rezerwowego Zerbina ustawiła mecz.

90′
To już koniec emocji w tym spotkaniu. Napoli pewnie pokonuje Fiorentinę 3:0.

85′
Co za kapitalne minuty Włocha. Zerbin zdobywa drugiego gola w przeciągu dwóch minut i wydaje się, że tym samym zamyka mecz. Ekipa spod wezuwiusza prowadzi już trzema golami.

83′
GOOL! Napoli podwyższa prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystuje Zerbin i umieszcza piłkę w siatce. Napoli 2:0 Fiorentina

80′
Fiorentina musi zacząć się spieszyć. Do końca pozostało niewiele czasu i jeśli drużyna Vincenzo Italiano myśli o finale to powinna zacząć podejmować ryzyko.

72′
Rui -> Ostigard
Kvaratskhelia -> Zieliński
Politano -> Lindstrom
Cajuste -> Gaetano

69′
Viola rozwija coraz bardziej skrzydła. Kontrolują grę, dużo podają między sobą, ale wciąż nie ma większych konkretów.

64′
Dośrodkowanie Politano z rzutu wolnego było obiecujące, ale jeden z obrońców świetnie wybija.

57′
Brekalo -> Sottil
Ikone -> Nzola
Biraghi -> Parisi

51′
Pierwsza żółta kartka w tym meczu zostaje pokazana kapitanowi drużyny z Florencji Biraghiemu.

49′
Daleki wrzut z aut przynosi strzał oddany przez Beltrana, ale pewną interwencją popisuje się Gollini.

48′
Akcja Violi na prawej stronie dobrze zneutralizowana przez Azzurrich.

45′
Wracamy do gry po przerwie. Liczymy na więcej emocji w drugiej części spotkania.

45′
Sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy. Oglądamy bardzo zamknięty mecz. Gol Napoli i jedenastka Fiorentiny to tak naprawdę jedyne sytuacje, jakie mogliśmy podziwiać.

43′
Co za fatalne pudło Ikone. Francuz oddaje bardzo niedokładny strzał i piłka leci wysoko nad poprzeczką.

42′
Rzut karny! Kapitalnie w polu karnym zabawił się Ikone i minął dwóch obrońców. Jednym z nich był Mario Rui, który był ewidentnie spóźniony i kopnął skrzydłowego Violi.

41′
Strzał z dalszej odległości oddaje Bonaventura, ale futbolówka leci daleko od bramki. Bramkarz odprowadza piłkę wzrokiem.

37′
Fiorentina spokojnie i długo rozgrywa piłkę.

33′
Przerwana akcja indywidualna Politano

26′
GOL wyrównujący! Biraghi po interwencji Golliniego dopada do piłki i zagrywa prosto pod nogi Beltrana, ten zdobywa bramkę, ale sędzia VAR daje znak, że był spalony.

21′
GOOL! Giovanni Simeone zdobywa bramkę dla Azzurrich! Świetny strzał w długi słupek i bez szans był Terracciano.

18′
Cajuste stanął przed ogromną szansą, ale źle przyjął piłkę i obrońcy zdążyli go dogonić.

15′
Zawodnicy obydwu drużyn starają się zdominować środek boiska.

10′
Próba strzału Politano nie jest zbyt dobra. Bramkarz spokojnie broni.

9′
Jonathan Ikone oddaje strzał, ale jeden z obrońców blokuje zagranie.

3′
Rzut rożny Napoli nie przynosi żadnego efektu.

20:00
Zaczynamy widowisko!

19:55
Sędzią dzisiejszego meczu jest Federico La Penna.

19:45
Viola na dzisiejsze starcie wychodzi taką oto jedenastką:

19:40
Takie zestawienie na ten mecz przygotował trener Walter Mazzarri:

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na relacji live z dzisiejszego półfinałowego starcia pomiędzy Napoli a Fiorentiną. Mecz rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej na stadionie Al-Awwal Park. Pozostałe dwie drużyny w tej drabince to Inter i Lazio, które swoje spotkanie rozegrają już jutro.