Superpuchar Hiszpanii: Kapitalne derby Madrytu

Ligi w Europie La Liga

Real z Atletico stworzyli w 1/2 finału Superpucharu Hiszpanii kapitalne widowisko. Po dogrywce, Królewscy wygrali 5:3.

Na Al-Awwal Park w Rijadzie, kibice od pierwszych minut oglądali kapitalne widowisko! Już w 6. minucie do bramki trafił Mario Hermoso, który strzałem głową pokonał Kepę. Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego zaprezentował z kolei Antoine Griezmann. Real odpowiedział w 20. minucie, kopiując akcję bramkową Atletico. Z kornera dośrodkował Luka Modrić, a skuteczną „główką” popisał się Antonio Rudiger.

W 29. minucie znakomicie w polu karnym odnalazł się Ferland Mendy i pokonał Jana Oblaka. W 37. minucie odpowiedzieli Los Rojiblancos, którzy wyrównali po indywidualnej akcji i mocnym uderzeniu z linii pola karnego Griezmanna. W 43. minucie Królewskich na prowadzenie mógł wyprowadzić Rodrygo, ale Oblak stanął na wysokości zadania.

W drugiej połowie tempo gry wyraźnie spadło. Oba zespoły atakowały, ale już nie z taką intensywnością. Atletico zdołało jednak strzelić trzeciego gola, który był kuriozalny. Po dośrodkowaniu doszło do fatalnego nieporozumienia między Kepą a Rudigerem, przez co hiszpański bramkarz wpakował piłkę do własnej bramki. Los Blancos także jednak się nie poddali i już w 84. minucie zbierali tego owoce. Oblak najpierw obronił uderzenie Viniciusa Juniora. Strzał Jude`a Bellinghama zdołali jeszcze wybić obrońcy Atleti, ale przy dobitce Daniela Carvajala ani bramkarz, ani defensorzy nic już nie mogli zrobić, piłka trafiła bowiem w samo okienko.

Więcej goli w regulaminowym czasie już nie padło, a w dogrywce Real walczył do końca. W 116. minucie po dośrodkowaniu Carvalaja i strzale Joselu, samobója zaliczył Stefan Savić. Z kolei już w doliczonym czasie dogrywki, do pustej bramki trafił Brahim Diaz. Oblak bowiem ruszył w pole karne Realu na korner ostatniej szansy.