Polska Reprezentacja Polski

Superpuchar Francji: Niesamowite emocje i dramat Lille, dwie asysty Obraniaka

Olympique Marsylia zdobył Superpuchar Francji. W rozegranym na Stade de Tanger w Maroku spotkaniu podopieczni Didiera Deschampsa pokonali 5:4 OSC Lille. W zespole mistrzów Francji w 68. minucie na boisku pojawił się reprezentant Polski, Ludovic Obraniak, który zanotował na swoim koncie dwie asysty.

Lille wyszło na prowadzenie już w 9. minucie po znakomitym płaskim uderzeniu Florenta Balmonta z około 20 metów. Na 2:0 w 57. minucie podwyższył Eden Hazard, który wbiegł ze skrzydła w pole karne i uderzeniem w długi róg umieścił piłkę w siatce.

Marsylii w 71. minucie udało się strzelić kontaktową bramkę po uderzeniu z 16 metrów Andre Ayewa, ale zaledwie minutę później Ludovic Obraniak prostopadłym podaniem obłużył Moussę Sowa, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam i Lille ponownie prowadziło dwoma bramkami.

Kiedy wydawało się, że Lille może być już pewne zwycięstwa, na Stade de Tanger zaczęły się prawdziwe emocje. W 85. minucie Jeremy Morel strzelił bramkę na 2:3, a dwie minuty później Loic Remy doprowadził do wyrównania. Jakby tego było mało w 90. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Marsylii, który na bramkę zamienił Ayew. Piłkarze mistrza Francji nie zamierzali się jendak poddawać i po podaniu Obraniaka na 4:4 strzelił Marko Basa.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter w kontrowersyjnej sytuacji przyznał kolejny rzut karny Marsylii i po raz kolejny skorzystał z tego Andre Ayew, który pokonując bramkarza Lille ostatecznie rozstrzygnął losy pojedynku.