Stuggart przegrywa z Werdem

Stuggart miał dziś szansę na uspokojenie sytuacji w tabeli i zagwarantowanie sobie pucharów w kolejnym sezonie. Brema jednak stanęła im na drodze i goście wyjeżdżają bez żadnego punktuGoniąca VFB Borussia mierzy się dziś z Bayerem i o punkty nie będzie zbyt łatwo.

Brema dzisiejszym zwycięstwem utwierdza się w środku tabeli. Raczej nie grozi im spadek, a walka o puchary też nie wydaje się być możliwa. Stuggart z kolei miał szansę odskoczyć Lipskowi i Borussi  w  lidze i mieć pewną grze w LM na kolejny sezon. W przypadku porażki sytuacji nieco się komplikuje.

Brema do przerwy schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Ducksch. Zaledwie kilka minut po wyjściu z szatni swój dorobek strzelecki a zarazem gola na 2:0 zdobył ten sam zawodnik. Były to kolejno 10. i 11. bramka w lidze Duckscha.

VFB udało nawiązać się walkę na 20. minut przed końcem. Undav dał nadzieję na wywalczenie chociażby jednego punktu w tym starciu. Niestety to nie wystarczyło i to Brema może cieszyć się z kompletu punktów.
Dawid Kownacki w tym meczu wszedł na boisko w 83. minucie za Wotemade.