Środa z Ligą Mistrzów [zapis relacji]

W środowy wieczór czekają nas dwie ostatnie konfrontacje na zakończenie pierwszej części, spotkań w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dzisiaj czekają nas dwa starcia w Neapolu i Porto. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej relacji na żywo!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Środowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów:
21:00, SSC Napoli – FC Barcelona 1:1 (0:0) (Osimhen 75′ – Lewandowski 60′)
21:00, FC Porto – Arsenal Londyn 1:0 (0:0) (Galeno 90+4′)

Za nami dwa środowe starcia w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Napoli zremisowało z Barceloną, a Porto po kapitalnym trafieniu Galeno rzutem na taśmę w doliczonym czasie gry pokonuje Arsenal. Rewanże w tych obu parach w Barcelonie i Londynie odbędą się we wtorek, 12 marca. Szykują się ciekawe spotkania. Tymczasem ja serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony wieczór i życzę wszystkim dobrej nocy. Dobranoc!

KONIEC MECZU W PORTO. Porto – Arsenal 1:0.

Porto: Strzał zza pola karnego Martina Odegaarda, ale norweski pomocnik uderzył mocno niecelnie.

Porto: GOOOOOOL! Co za akcja w doliczonym czasie gry w wykonaniu gospodarzy! Strzelcem gola Wenderson Galeno! Fantastyczne uderzenie gracza Porto zza pola karnego przy prawym słupku bramki Rayi. Porto będzie miało zaliczkę przed rewanżowym starciem w Londynie!

Porto: Nieco mniej niż minuta pozostała do końca spotkania w Porto.

KONIEC SPOTKANIA W NEAPOLU. Napoli – Barcelona 1:1.

90+5′ To była piłka meczowa dla Barcelony! Jednak płaski strzał Gundogana zza linii pola karnego poleciał nieznacznie tuż obok lewego słupka bramki Mereta!

90+4′ Niedokładny przerzut na prawą stronę boiska do Raphinhii w wykonaniu Joao Cancelo.

Porto: Wchodzimy w doliczony czas gry, gdzie tak jak w Neapolu również zostały doliczone cztery minuty.

90+3′ Barcelona stara się w końcówce spotkania wypracować sobie okazję na zwycięskiego gola.

90+1′ Niedokładne dośrodkowanie Joao Felixa w pole karne w stronę Roberta Lewandowskiego

90′ Do regulaminowego czasu gry drugiej połowy rywalizacji w Neapolu zostały doliczone cztery minuty.

89′ Uderzenie zza pola karnego Simeone poleciało nieznacznie ponad poprzeczką bramki gości.

88′ Coraz bliżej końca regulaminowego czasu gry w Neapolu. W końcówce spotkania we Włoszech może dziać się jeszcze sporo.

86′ Kolejne dwie zmiany w zespole Barcelony – Oriol Romeu w miejsce Andreasa Christensena, a Joao Felix zastąpił na placu gry Pedriego

86′ Tak wyglądała natomiast akcja, po której Napoli doprowadziło do wyrównania:

85′ Seria rzutów rożnych dla gospodarzy, mistrzowie Hiszpanii w opałach.

83′ Dobre minuty gospodarzy, których do gry pobudził gol Osimhena. Pobudziła się również publiczność zgromadzona na trybunach w Neapolu w środowy wieczór.

Porto: W Portugalii wciąż bez bramek, a żadna z drużyn nie jest w stanie przejąć inicjatywy i w pełni narzucić rywalowi swoje warunki gry.

80′ Zablokowany strzał z rzutu wolnego gospodarzy, a później zmiana w zespole gości (pierwsza dzisiejszego wieczora) – Raphinha w miejsce Yamala.

78′ Faulowany Stanislav Lobotka. Rzut wolny nieopodal pola karnego gości i żółta kartka za przewinienie dla Andreasa Christensena

77′ Żółta kartka dla Martineza za dyskusje z sędzią, a w Napoli w miejsce Osimhena na boisku pojawił się Giovanni Simeone.

75′ GOOOOOL! Napoli niespodziewanie wyrównuje! Strzelcem gola Victor Osimhen. Gospodarze wykorzystali moment dekoncentracji gości. Osimhen w polu karnym wygrał pojedynek z Martinezem, obrócił się i strzałem w lewą stronę bramki pokonał ter Stegena. Napoli wyrównuje i szykuje się ciekawa końcówka rywalizacji!

75′ Goście kontrolują losy spotkania i rozgrywając atak pozycyjny poszukują swojej okazji na podwyższenie prowadzenia.

72′ Na pozycji spalonej znalazł się Robert Lewandowski

70′ Tak wyglądała akcja, po której padł jak na razie jedyny gol dzisiejszego wieczora w Lidze Mistrzów autorstwa kapitana reprezentacji Polski:

Porto: Mało mówimy o wydarzeniach z boiska w Portugalii, gdyż w drugiej połowie brakuje konkretnych okazji z obu stron. Kanonierzy wciąż nie potrafią znaleźć swojego właściwego rytmu gry.

68′ Podwójna zmiana w Napoli – Traore za Cajuste, Lindstrom za Kvaratkshelię.

67′ Inigo Martinez udanie oddala zagrożenie spod pola karnego Barcelony po dośrodkowaniu Di Lorenzo.

66′ Goście w poszukiwaniu drugiego trafienia. Mistrzowie Hiszpanii mieli przed kilkoma chwilami rzut rożny, ale piłkę pewnie wyłapał Meret.

63′ Dla polskiego napastnika to już 93. gol w historii występów w Lidze Mistrzów.

60′ GOOOOOOL! Barcelona wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Robert Lewandowski. Bardzo dobre uderzenie kapitana reprezentacji Polski. Polak otrzymał dobrą piłkę od Pedriego w pole karne i mocnym, płaskim strzałem przy lewym słupku pokonuje Mereta. Drugi gol Lewandowskiego w tym sezonie w Lidze Mistrzów!

57′ Teraz gospodarze starają się przenieść ciężar gry na połowę gości, ale wciąż nie potrafią realnie zagrozić bramce ter Stegena.

56′ Rzut wolny dla Napoli nieopodal pola karnego gości po faulu Martineza na Osimhenie.

55′ Dobry pomysł, słabsze wykonanie prostopadłego podania w polu karnym gospodarzy Lewandowskiego w stronę Pedriego i grę od bramki wznowili gospodarze.

53′ Ważna interwencja w defensywie Jesusa, rzut rożny dla gości.

51′ Strzał Gundogana poleciał wysoko ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

50′ Victor Osimhen doszedł do okazji strzeleckiej, ale Nigeryjczyk wcześniej był na pozycji spalonej.

49′ Dobra interwencja Mereta po płaskim strzale z okolicy linii pola karnego w wykonaniu Gundogana.

49′ Piłkarze Dumy Katalonii w ataku pozycyjnym dość spokojnie starają się wejść w drugą połowę rywalizacji.

Porto: Początek drugiej połowy spotkania w Porto! Grę od środka boisk wznowili goście.

46′ Początek drugiej połowy rywalizacji w Neapolu! Grę wznowili gospodarze.

21:59 Już za parę chwil początek drugiej połowy rywalizacji w Neapolu i Porto.

Można również powiedzieć, że pierwsze czterdzieści pięć minut w Porto nie należało do najlepszych w wykonaniu wicemistrzów Anglii, którzy w ostatnich tygodniach są w dobrej dyspozycji.

Porto: Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Porto również bez bramek. Również liczymy na więcej emocji i ciekawsze spotkanie w drugich czterdziestu pięciu minutach spotkania w Portugalii.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY W NEAPOLU. Do przerwy Napoli bezbramkowo remisuje z Barceloną. Przewagę w tym meczu mają goście, ale nie potrafią jej realnie przełożyć na gola. Liczymy na więcej emocji, a przede wszystkim gole w drugiej połowie rywalizacji.

45′ Do regulaminowego czasu gry pierwszej polowy doliczono jedynie minutę w Porto.

44′ Coraz bliżej końca pierwszej połowy w Neapolu i Porto. Wciąż nie doczekaliśmy się goli, ale w obu spotkaniach zaczyna się dziać coraz więcej na boisku.

43′ Nieudane dośrodkowanie w pole karne Napoli Joao Cancelo, więc grę od bramki rozpocznie Meret.

41′ Piłkarzom Napoli w ostatnich minutach udało się przenieść ciężar gry na połowę gości, ale nie potrafią wciąż realnie zagrozić bramce ter Stegena i zmusić Niemca do wymagającej interwencji.

Porto: Dobra akcja gospodarzy w 40. minucie rywalizacji, ale płaskie uderzenie z pola karnego Evanilsona wybronił David Raya

40′ Rzut rożny dla Napoli.

39′ Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gości jednego z graczy Napoli.

37′ Gospodarze dłużej przy piłce w ataku pozycyjnym, ale niewiele z tego na razie wynika w postaci zagrożenia pod bramką ter Stegena.

36′ Teraz czeka nas rzut wolny dla Napoli dość niedaleko pola karnego zespołu mistrzów Hiszpanii.

Porto: Dobra okazja na gola dla zespołu Kanonierów, ale uderzenie głową z bliskiej odległości w wykonaniu Williama Saliby było jednak niecelne.

34′ Osimhen faulowany w środku pola przez jednego z graczy gości.

33′ Dośrodkowanie Gundogana w pole karne, do którego dopadł Lewandowski, ale Polak oddał jednak mocno niecelny strzał głową.

33′ Faulowany Robert Lewandowski. Rzut wolny dla mistrzów Hiszpanii nieopodal pola karnego zespołu gospodarzy.

32′ Piłkarze Dumy Katalonii w ataku pozycyjnym szukają sposobu na sforsowanie defensywy gospodarzy i objęcia prowadzenia w Neapolu.

30′ Pół godziny gry w Neapolu już za nami, a przez ten czas gospodarze nie zdołali oddać ani jednego strzału na bramkę gości. Mistrzowie Hiszpanii oddali ich już sześć.

29′ Niedokładne i za mocne dośrodkowanie Yamala w pole karne gospodarzy i grę od bramki wznawia Meret.

Porto: Spora przewaga w posiadaniu piłki zespołu gości (70% – 30%), ale niewiele z tego na razie wynika. Gospodarze umiejętnie neutralizują ofensywne poczynania Kanonierów.

26′ Dośrodkowanie w pole karne Matteo Politano na Victora Oshimhena, ale dobrze interweniował i oddalił zagrożenie Jules Kounde

25′ Teraz sporo niedokładności w grze w ataku pozycyjnym Barcelony, co zakończyło się stratą piłki i faulem na jednym z graczy gospodarzy.

24′ Pedri fauluje jednego z graczy Napoli pod polem karnym gospodarzy.

23′ Bardzo złe dośrodkowanie z rzutu rożnego i grę od bramki wznawia Meret.

22′ Barcelona w natarciu! Groźne uderzenie z dystansu Gundogana, świetna parada Mereta! Rzut rożny dla gości.

Porto: To powinien być gol dla gospodarzy! Dobra akcja piłkarzy Porto, po której najpierw Wenderson Galeno trafił w prawy słupek z bliskiej odległości, a dobitka poleciała tuż obok bramki Rayi!

20′ Za nami już dwadzieścia minut spotkań w Neapolu i Porto. Goli się nie doczekaliśmy, ale też bardzo mało jest dogodnych okazji bramkowych.

18′ Rzut rożny dla zespołu gospodarzy.

Porto: Rzut wolny nieopodal pola karnego gospodarzy mieli gracze Arsenalu, ale przy rozegraniu tego stałego fragmentu gry jeden z graczy Kanonierów popełnił przewinienie w ataku.

16′ Żółtą kartką za dyskusje z sędzią został ukarany pomocnik gości – Frenkie de Jong

15′ Niebezpiecznie pod bramką gospodarzy, ale czujnie interweniował Alex Meret.

14′ Piłkarze Barcelony notują sporo odbiorów w wysokim pressingu na połowie rywala. Przed chwilą swoją sytuację miał Robert Lewandowski, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

12′ Mistrzowie Hiszpanii prowadzą obecnie grę na połowie rywala, ale poza tą jedną sytuacją Yamala nic z tego nie wynika.

10′ Pierwszy raz w tym meczu gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

9′ To mógł być gol dla Barcelony! Mocny strzał z dystansu oddał Yamal, ale świetną i ważną interwencją popisał się Alex Meret!

7′ Pierwsze minuty spotkania to znaczna przewaga zespołu gości, który nie schodzi z połowy piłkarzy Napoli.

6′ Za mocne prostopadłe podanie w kierunku Roberta Lewandowskiego w wykonaniu Joao Cancelo

5′ Rzut rożny dla Barcelony.

4′ Dobrą okazję na gola miał Lamine Yamal, ale Hiszpan uderzył z obrębu linii pola karnego wysoko ponad poprzeczką.

2′ Goście w Neapolu już od początku spotkania starają się narzucać swoje warunki gry i prowadzić grę na połowie Napoli.

21:01 Zaczynamy! Mecz w Porto rozpoczęli gospodarze, w Neapolu goście!

21:00 Już za moment zaczynamy środowe emocje związane z Ligą Mistrzów!

20:58 Natomiast dzisiejsze starcie w Porto jako arbiter główny posędziuje Serdar Gozubuyuck z Holandii.

20:57 W środowy wieczór swój pierwszy występ w Napoli w 2024 roku zanotuje Victor Oshimen. Nigeryjczyk w ostatnich tygodniach wraz ze swoją drużyną występował w Pucharze Narodów Afryki.

20:56 Główni bohaterowie widowiska w Neapolu właśnie meldują się na murawie. Dzisiejsze spotkanie posędziuje jako arbiter główny Felix Zwayer z Niemiec.

20:53 Tak z kolei prezentuje się pierwsza jedenastka wicemistrzów Anglii, gdzie mecz na pozycji lewego obrońcy rozpocznie Jakub Kiwior, który w ostatnim czasie prezentuje równą i wysoką formę:

20:52 Natomiast w Porto gospodarze rozpoczną mecz w następującym zestawieniu:

20:51 Teraz czas na pierwszą jedenastkę FC Barcelony, gdzie od początku zagra będący w ostatnim czasie w dobrej dyspozycji – Robert Lewandowski:

20:49 Około dziesięciu minut do początku obu starć, więc czas, aby zaprezentować składy głównych aktorów dzisiejszego widowiska w Neapolu i Porto. Na start – pierwsza jedenastka SSC Napoli. Mistrzowie Włoch zagrają pod wodzą nowego trenera – Francesco Calzony, a poza kadrą jest niezgłoszony na fazę pucharową do rozgrywek – Piotr Zieliński:

20:47 We Włoszech czeka nas starcie aktualnego mistrza Włoch – SSC Napoli z mistrzem Hiszpanii – FC Barceloną. Przede wszystkim na tym spotkaniu będzie się skupiać nasza relacja dzisiejszego wieczora. Jednak będziemy też informować o ważnych wydarzeniach z Portugalii, gdzie dzisiaj FC Porto rozpoczyna rywalizację w 1/8 finału rozgrywek, a jej rywalem będzie Arsenal.

20:45 Dobry wieczór Państwu! Witamy w relacji na żywo ze środowych starć w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów! Dzisiejsze starcia w Neapolu i Porto zakończą nam serię pierwszych meczów na tym etapie rywalizacji.