Spartak nieoczekiwanie przegrał z Celtikiem

W pierwszym wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów Spartak Moskwa podejmował Celtic Glasgow. Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się nieoczekiwanym zwycięstwem gości.

Więcej na temat Ligi Mistrzów – KLIKNIJ!

W pierwszej kolejce Spartak był bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Ekipa z Moskwy na wyjeździe prowadziła 2:1 z Barceloną. Jednak fantastyczna końcówka katalońskiej drużyny sprawiła, że to właśnie gospodarze wówczas wygrali 3:2. Celtic z kolei bezbramkowo zremisował z Benfiką Lizbona.

Przed dzisiejszym meczem faworytem był Spartak. Celtic jest raczej drużyną własnego stadionu. Nieoczekiwanie jednak goście w 12. minucie wyszli na prowadzenie. W pole karne Spartaka powędrowała piłka, a dośrodkowanie ładnie wykorzystał Hooper. Gospodarze wyrównali w 41. minucie. Wówczas Emenike bez najmniejszych problemów wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Spartak już w 48. minucie podwyższył swoje prowadzenie. Po uderzeniu z dystansu do odbitej piłki dopadł De Zeeuw i próbował strzelać. Z kilkunastu centymetrów ponownie do pustej bramki futbolówkę wpakował Emenike.

Sytuacja Spartaka skomplikowała się w 63. minucie. Juan Insaurralde został wyrzucony z boiska i gospodarze grali w osłabieniu. Już po ośmiu minutach Celtic wyrównał. Uderzenie oddał Forrest, ale ostatecznie Kombarow wpakował przez przypadek piłkę do własnej bramki. W 90. minucie Celtic przeprowadził akcję w swoim stylu. W pole karne powędrowało dośrodkowanie, najwyżej do piłki wyskoczył Samaras i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:2. Niestety całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Załuska.