Spacerek mistrza Anglii

Podopieczni Pepa Guardioli zaliczyli dziś czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. The Citizens pokazali miejsce w szeregu Fulham.

Po pół godziny gry wynik spotkania otworzył Julian Alvarez. Mistrz świata wykorzystał podanie Erlinga Haalanda. Już dwie minuty później wyrównali jednak goście. Bramkę na 1:1 zdobył Tim Ream. Na tym skończyły się dobre wiadomości dla graczy Fulham.

W doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Nathan Ake. Holenderski obrońca zamienił na gola podanie Phila Fodena. Po zmianie stron dzieła zniszczenia dopełnił Erling Haaland. Norweg w 58. minucie trafił na 3:1, a na 20 minut przed końcem spotkania wykorzystał rzut karny. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry, gdy mocnym strzałem pokonał Bernda Leno.

Manchester City to lider Premier League z kompletem punktów na koncie po czterech kolejkach. Fulham plasuje się na 13. pozycji.