Spacerek Aston Villi

Aston Villa już po pierwszym meczu może bez większego ryzyka szykować się do gry w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Unaia Emeriego wysoko wygrali ze szkockim Hibernian.

Już po 17 minutach Anglicy wyszli na prowadzenie. Bramkę na 1:0 zdobył Ollie Watkins, któremu dogrywał Lucas Digne. Kwadrans później 27-latek dołożył drugie trafienie, kompletując dublet na swoim koncie. Asystę zapisał wówczas Diego Carlos. Jeszcze przed przerwą The Villans skarcili rywala po raz trzeci. Golkipera Hibernian pokonał Leon Bailey, podawał znów Lucas Digne.

Po przerwie dość szybko hattricka skompletował Watkins. Anglik w 48. minucie po podaniu – a jakże – Digne’a trafił na 4:0. Ostatni akord należał do Douglasa Luiza. Brazylijczyk w 74. minucie zamienił rzut karny na gola i ustalił wynik spotkania.

Matty Cash pojawił się na murawie w 75. minucie. Reprezentant Polski zmienił Ezriego Konsę. Cały mecz na ławce Aston Villi przesiedział Filip Marschall, czyli 20-letni bramkarz z polskimi korzeniami.