Śląsk zwycięski w Estonii (zapis relacji na żywo)

Śląsk Wrocław pokonał 2:1 estońskie Paide Linnameeskond w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Jacka Magiery nie bez problemów wykonali pierwszy krok w kierunku europejskich pucharów.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90’+3 KONIEC! Śląsk zasłużenie ograł 2:1 Paide.

90′ Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył trzy minuty.

89′ GOL DLA ŚLĄSKA! Mączyński dośrodkował w kierunku pola karnego, gdzie na piłkę czyhał Tamas, który uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców. 2:1!

84′ Estończycy mieli szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale na szczęście dla wrocławian Tur spudłował.

80′ Praszelik zmarnował stuprocentową okazję! Piłka po jego uderzeniu z pola karnego poszybowała nad poprzeczką.

77′ GOL DLA PAIDE! Zakotłowało się pod bramką Śląska, Gola nie porozumiał się ze Szromnikiem, co w konsekwencji poskutkowało bramką samobójczą. 1:1!

70′ Piasecki urwał się obrońcom i oddał groźny strzał głową, lecz Aksalu nie dał się zaskoczyć.

67′ GOL DLA ŚLĄSKA! Piasecki znalazł się w idealnym czasie i miejscu w polu karnym i bezwzględnie to wykorzystał. Aksalu nie miał żadnych szans. 1:0!

64′ Było blisko! Praszelik oddał mocny strzał, Aksalu stanął na wysokości zadania, dobitki z bliskiej odległości nie wykorzystał Pich. To powinien być gol dla Śląska.

62′ Lewkot wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Saliste.

60′ Pierwsza roszada personalna w szeregach Śląska. Fabian Piasecki za Bergiera.

57′ Bergier uderzył sprzed pola karnego, Aksalu nawet nie drgnął, ale piłka minęła bramkę.

54′ Bergier wyszedł na wolne pole, ale Konda w ostatniej chwili powtrzymał go przed oddaniem strzału.

51′ Bergier próbował wymusić odgwizdanie rzutu karnego. Sędzia jednak nie nabrał się na jego symulowanie i ukarał go żółtą kartką.

46′ Druga odsłona – czas, start.

45’+1 Sędzia zaprosił piłkarzy obu drużyn do szatni. Do przerwy bezbramkowy remis. Śląsk przeważa, jednak nie potrafi tego potwierdzić w postaci gola.

45′ Pierwsza połowa potrwa o jedną minutę dłużej.

38′ Jak to nie wpadło?! Sobota znalazł się w sytuacji sam na sam z Aksalu, ale ten obronił jego strzał. Wciąż 0:0.

29′ Anier został ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Lewkocie.

25′ Piłka po uderzeniu z dystansu w wykonaniu Lewkota poszybowała wysoko nad poprzeczką.

24′ Piłka dośrodkowana przez Mączyńskiego w kierunku pola karnego została skutecznie wypiąstkowana przez Aksalu.

3′ Strzał Picha z ostrego kąta został obroniony przez dobrze ustawionego Aksalu.

1′ ZACZYNAMY! Jako pierwsi futbolówkę kopnęli piłkarze Śląska.