Skład Rakowa na mecz ze Sturmem

Dawid Szwarga odkrył karty na mecz ze Sturmem Graz w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Trener Rakowa zaskoczył w podstawowym składzie jednym nazwiskiem.

Chodzi o Deiana Sorescu. Rumun poprzednim razem pojawił się w wyjściowej jedenastce dwa miesiące temu, w przegranym 1:4 meczu z Lechem Poznań. W następnej kolejce zagrał jeszcze 45 minut w spotkaniu z Radomiakiem (3:0), lecz potem nie łapał się nawet do szerokiej kadry. Powrócił do gry dopiero w ostatniej kolejce w starciu z Cracovią (1:1), kiedy to wszedł na boisko na 20 minut przed końcem.

Pojawienie się Sorescu na prawym wahadle to konsekwencja cofnięcia do tyłu Frana Tudora. Chorwat z konieczności wystąpi dzisiaj w linii obrony pod nieobecność wykluczonego za czerwoną kartkę Bogdana Racovitana i kontuzjowanych Zorana Arsenicia oraz Stratos Svarnasa.

Do drugiej linii wraca Gustav Berrgren. Szwed zmagał się z drobnymi problemami zdrowotnymi, przez co opuścił ligową potyczkę z Pasami, lecz jest już w pełni sił.

Raków zagra „na galowo” w kluczowym dla siebie meczu. Mistrzowie Polski muszą zwyciężyć ze Sturmem najlepiej różnicą dwóch goli, by zachować szanse na spadek do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Początek spotkania o godz. 18:45.