Vila-real, Spanien, 01.04.2024: Dani Parejo (FC Villarreal) schaut waehrend des Spiels der LaLiga EA Sports - Matchday 30 zwischen Villarreal CF vs Atletico Madrid im Estadio de la Ceramica am 01. April 2024 in Vila-real, Spanien. (Foto von Maria Jose Segovia/DeFodi Images)

Vila-real, Spain, 01.04.2024: Dani Parejo (FC Villarreal) looks on during the LaLiga EA Sports - Matchday 30 match between Villarreal CF vs Atletico Madrid at the Estadio de la Ceramica on April 1, 2024 in Vila-real, Spain. (Photo by Maria Jose Segovia/DeFodi Images)

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie La Liga

Siedem bramek, rzut karny tuż przed końcem szalonego meczu w Hiszpanii!

Ależ widowisko! Siedem goli padło w poniedziałkowym spotkaniu 3. kolejki La Liga pomiędzy Villarreal CF a Celtą Vigo. Gospodarze wygrali 4:3, decydujący gol padł w… 10. minucie czasu doliczonego.

Maciej Ziółkowski

Celta objęła prowadzenie w 12. minucie. Alfonso Gonzalez dopadł do dalekiego podania za linię obrony, minął bramkarza, jego strzał z ostrego kąta obronił Sergi Cardona, ale Borja Iglesias popisał się udaną dobitką. Miejscowi wyrównali niecały kwadrans później. Doszło do dośrodkowania z rzutu rożnego i zgrania głową na dalszy słupek, gdzie najlepiej odnalazł się Cardona, skutecznie uderzając na wślizgu.

Celta błyskawicznie odzyskała prowadzenie za sprawą Oscara Minguezy. Były piłkarz Barcelony oddał ładny strzał z rzutu wolnego (30. metr), po którym futbolówka obiła dalszy słupek i wpadła do siatki. Po godzinie gry zrobiło się 2:2. Thierno Barry, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, wysoko wyskoczył i udanie główkował po dośrodkowaniu z lewej flanki. Miejscowi poszli za ciosem i od 64. minuty wygrywali po samobójczej bramce Jailsona, który nie zdołał przeciąć zagrania wzdłuż pola karnego.

W 80. minucie zareagowali goście, którzy zaskoczyli Villarreal po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Mingueza dośrodkował w szesnastkę, a Carl Starfelt oddał skuteczny strzał głową.

Gdy wydawało się, że szalone spotkanie zakończy się wynikiem 3:3, to tuż przed końcem Barry został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł Dani Parejo – jego uderzenie obronił Ivan Villar, ale 35-letni Hiszpan popisał się skuteczną dobitką, ustalając wynik na 4:3 dla gospodarzy.