Sevilla znowu to zrobiła [zapis relacji na żywo]

Po kapitalnym widowisku Sevilla pokonała Inter w finale Ligi Europy. Dla drużyny z Hiszpanii to szósty triumf w tych rozgrywkach.

Julen Lopetegui powrócił na ławkę trenerską w wielkim stylu. (fot. Reuters)

90+6′ – Koniec! Sevilla znowu to zrobiła!

90+1′ – Arbiter dolicza 6 minut.

85′ – Kolejne roszady w Sevilli. Schodzą de Jong i Carlos, wchodzą En Nesyri i Gudelj.

82′ – Cóż za interwencja Kounde! Obrońca Sevilli wybił piłkę niemal z linii bramkowej!

77′ – Deszcz zmian. W Sevilli Vasquez zastąpił Suso. W Interze Alexis, Eriksen i Moses zmienili Martineza, Gagliardiniego oraz D’Ambrosio.

74′ – 3:2 dla Sevilli! Z gola cieszy się Diego Carlos, który popisał się nożycami, a po drodze do bramki piłka odbiła się jeszcze od Lukaku.

74′ – Kolejna żółta kartka. Jej adresatem Gagliardini.

69′ – Ocampos ma problemy zdrowotne i nie będzie w stanie kontynuować gry. Zastąpi go Munir.

65′ – Inter długo rozgrywa piłkę, ale nie ma z tego żadnej korzyści.

57′ – Przebojowe wejście Reguilona w pole karne zakończone uderzeniem w boczną siatkę.

55′ – Żółty kartonik dla Bastoniego, który faulował Suso.

52′ – Fragment rwanej gry. Żadna ze stron nie jest w stanie zagrozić bramce rywala.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta!

45+1 – Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 2:2.

45+1′ – Sędzia doliczył 1 minutę.

45′ – Identyczna kara dla Banegi. Argentyńczyk faulował Gagliardiniego.

41′ – Żółta kartka dla Barelli, który brutalnie potraktował Banegę.

36′ – I znowu remis! Do wyrównania doprowadził Godin, który umieścił piłkę w siatce… głową.

33′ – 2:1! De Jong kompletuje dublet! Holender po raz drugi trafił głową.

33′ – Kolejne przewinienie. Tym razem ucierpiał Banega, który za chwilę podejdzie do stojącej piłki.

27′ – Martinez fauluje Navasa. Sevilla wykona za moment rzut wolny z okolic pola karnego Interu.

22′ – Niesygnalizowane uderzenie Ocamposa. Piłka trafiła w boczną siatkę.

20′ – Kolejna kontra zespołu z Włoch. Tym razem w roli głównej wystąpił Lautaro Martinez, który upadł w polu karnym, lecz sędzia nie dopatrzył się faulu.

17′ – Żółty kartonik dla Conte. Szkoleniowiec Interu w niewłaściwy sposób nie zgadzał się z decyzją arbitra.

12′ – 1:1! Na listę strzelców wpisał się de Jong, który pokonał golkipera rywali uderzeniem głową.

11′ – Dośrodkowanie Navasa zablokowane. Sevilla zyskuje rzut rożny.

5′ – Bono rzucił się w dobrą stronę, lecz nie sięgnął piłki. Z gola cieszy się Lukaku!

3′ – Inter kontruje, Lukaku wpada w pole karne i upada po kontakcie z rywalem. Będzie rzut karny!

1′ – Próba ataku lewą flanką w wykonaniu Sevilli zakończona faulem na Reguilonie. Będzie rzut wolny i można spodziewać się dośrodkowania.

1′ – Zaczęli! Pierwsze kopnięcie piłki należało do Romelu Lukaku.

Arbitrem spotkania będzie Danny Makkelie z Holandii.

Wyjściowe składy

Sevilla: Bono – Jesus Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon – Ocampos, Fernando, Jordan, Banega, Suso – De Jong

Inter: Handanović – Godin, de Vrij, Bastoni – D’Ambrosio, Barella, Brozović, Gagliardini, Young – Lukaku, Martinez

Mecz zostanie rozegrany w Kolonii. Będzie on zwieńczeniem turnieju Final 8, który okazał się sposobem na dokończenie drugiego z najważniejszych europejskich pucharów.

Inter przystąpił do Ligi Europy jako „spadkowicz” z Ligi Mistrzów. Podopieczni Antonio Conte nie zawiedli w mniej prestiżowych rozgrywkach i zameldowali się w finale. Sevilla przystąpiła do rywalizacji jako szósta ekipa ekstraklasy hiszpańskiej. Niezależnie od wyniku finału obie drużyny za rok zagrają w Lidze Mistrzów.

Na placu boju pozostały dwie drużyny. W wyjątkowym sezonie największe umiejętności zaprezentował przedstawiciel Serie A – Inter Mediolan oraz La Liga – Sevilla. Dla nerazzurrich to pierwszy finał europejskiego pucharu od dekady. Z kolei Los Nervionenses to starzy wyjadacze w Lidze Europy. W XXI wieku grali już pięciokrotnie w finałach. Za każdym razem wygrywali…