Polska Reprezentacja Polski

Serie A: Ważne zwycięstwo Fiorentiny z Borucem w bramce

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosła Fiorentina pokonując jedną z rewelacji sezonu, Palermo 4:2 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki Serie A. W bramce zespołu ze Stadio Artemio Franchi stanął Artur Boruc.

Fiorentina zdołała odnieść wysokie zwycięstwo, mimo że dwukrotnie przegrywała. Już w 7. minucie Boruca pokonał Javier Pastore. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Alberto Gilardino, ale tuż po przerwie prowadzenie Palermo dał ponownie Antonio Nocerino.

Goście doskonale spisali się jednak w końcowce, najpierw wyrównując za sprawą trafienia Michele Camporese z 70. minuty, a później wychodząc na jednobramkowe prowadzenie po samobójczym golu Cesare Bovo. Wynik ustalił natomiast na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Riccardo Montolivo i zapewnił Fiorentinie pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo.