Polska Reprezentacja Polski

Serie A: Remis Bari z Fiorentiną, grali Polacy

W jednym z najciekawszych spotkań 27. kolejki włoskiej Serie A „polskie” zespoły podzieliły się punktami. AS Bari zremisowało z Fiorentiną 1:1. Zarówno Kamil Glik jak i Artur Boruc rozegrali z barwach swoich zespołów pełne 90 minut.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 22. minucie, a jej autorem był Alberto Gilardino. Napastnik „Violi” został obsłużony przez Riccardo Montolivo i nie miał większych problemów z pokonaniem bramkarza rywali. Zawodnicy Bari odpowiedzieli dopiero w 87. minucie – Oto Ghezzal mocnym strzałem pokonał Boruca.

AS Roma tylko zremisowała 2:2 z Parmą. Dwa gole dla gości strzelił wypożyczony z Juventusu Amuri, odpowiednio w 74. i 79. minucie.

Udenese rozgromiło Palermo aż 7:0. Goście zakończyli mecz z czterema golami Sancheza i trzema Antonio Di Natale. Natomiast Lazio straciło punkty w spotkaniu przeciwko Cagliari. Zwycięstwo gospodarzom samobójczym trafieniem zapewnił Andre Dias.

Catania wygrała 2:1 z Genuą – Na kwadrans przed końcem spotkania Błażej Augustyn dopuścił się faulu we własnym polu karnym, za co otrzymał czerwoną kartkę. W innych spotkaniach Brescia zremisowała 2:2 z Lecce, zaś Cesena pokonała 1:0 Chievo.