Serie A: Juventus ograł Romę (akt. 2)

W jednym z najciekawszych meczów 31. kolejki włoskiej Serie A Napoli rzutem na taśmę pokonało rzymskie Lazio 4:3. Hat – tricka w tym spotkaniu ustrzelił urugwajski napastnik, Edinson Cavani, który trafiał do bramki rywala odpowiednio w 61. ,82., i 88. minucie. Ten mecz był bardzo ważny dla gospodarzy, gdyż Napoli walczy o grę w Lidze Mistrzów.

Pierwsza część gry nie była najlepsza w wykonaniu Napoli. Zespół z Neapolu starał się wyjść za wszelką cenę na prowadzenie jeszcze w pierwszych 45 minutach, jednak to się nie udawało. Dopiero w drugiej części gry goście efektywniej kruszyli mur obrony ustawiony przez przeciwnika.

Nic nie wskazywało na to, że to Napoli wygra to spotkanie, zwłaszcza, że do 82. minuty był remis, 3:3, jednak dzięki Urugwajczykowi trzeci w tabeli zespół zdobył komplet punktów.

Passy czterech kolejnych zwycięstw nie zdołało podtrzymać Udinese. Podopieczni Francesco Guidolina przegrali na wyjeździe 0:2 z przedostatnim w tabeli Lecce.

Kompletu punktów na obcym stadionie nie zdołała wywalczyć także Fiorentina. Zespół Artura Boruca po bramkach Alberto Gilardino i Riccardo Montolivo zremisował 2:2 z Ceseną. Polski golkiper wyciągał piłkę z siatki w 16. minucie po strzale Luisa Jimeneza i w 86. po trafieniu Fabio Caserty.

Znacznie lepiej zaprezentował się natomiast zespół Błażeja Augustyna, Catania Calcio, która przed własną publicznością rozgromiła 4:0 Palermo. Polski obrońca cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Trzy punkty udało się wywalczyć także drużynie Kamila Glika. Zamykające tabelę Serie A Bari wygrało na wyjeździe z Parmą 2:1. Reprezentant Polski pojawił się na murawie w 72. minucie.

W pozostałych spotkaniach Genoa przegrała 0:1 z Cagliari, a Chievo Werona bezbramkowo zremisowało z Sampdorią.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu AS Roma przegrała 0:2 z Juventusem Turyn. Zwycięstwo „Starej Damie” zapewniły bramki Milosa Krasicia i Alessandro Matriego. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Luigiego Del Neriego zmniejszyli do jednego punktu stratę dzielącą ją od miejsca gwarantującego awans do Ligi Europejskiej, które zajmuje Roma.