Polska Reprezentacja Polski

Serie A: Czyste konto Boruca w meczu z wiceliderem

Zespół Napoli w poprzedniej serii spotkań Serie A we wspaniałym stylu pokonał Juventus Turyn 3:0, w 20. kolejce nie sprostał jednak niżej notowanej Fiorentinie bezbramkowo remisując. W bramce zespołu z Florencji stanął ponownie Artur Boruc.

Drużyna z Neapolu przystąpiła do tego meczu bez lidera środka pola, Słowaka Marka Hamsika i jego brak szczególnie w pierwszej połowie był na boisku bardzo widoczny. Słabiej tym razem zagrał także lider klasyfikacji strzelców i zdobywca trzech goli w starciu ze „Starą Damą”, Edinson Cavani.

W bramce Fiorentiny zachowując czyste konto dobrze spisał się natomiast Artur Boruc, nie miał jednak tym razem zbyt wiele pracy. W najtrudniejszej sytuacji znalazł się w 37. minucie, ale pewnie zachował się interweniując na linii po ofensywnym wejściu Paolo Cannavaro.