Sergio Ramos daje wygraną… FC Barcelonie

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona pokonała Sevillę w 8. kolejce La Liga. Decydujący okazał się samobój autorstwa… Sergio Ramosa.

FC Barcelona powraca na fotel lidera hiszpańskiej La Liga. Kataloński zespół odkuł się po niedawnym remisie z Mallorką i tym razem wygrał z Sevillą 1:0.

Zwycięstwo Barcy wcale nie oznacza, że gospodarze byli stroną dominującą tego spotkania. W całokształcie mecz był równy z optyczną przewagą katalońskiej drużyny, ale Sevilla również miała kilka niezłych okazji do zdobycia bramki.

Piłkarze Barcelony mieli rozregulowane celowniki. Kulała ich skuteczność, wskutek czego nie potrafili sfinalizować swoich akcji trafieniem do siatki. „Pomógł” im… Sergio Ramos. Powracająca legenda Sevilli w 76. minucie spotkania skierowała piłkę do własnej siatki. Swojak Hiszpana okazał się decydujący w tym meczu, wskutek czego Sevilla poległa na Estadio Olimpico.

Pełne 90 minut rozegrał Robert Lewandowski. Nie był to jednak zbyt udany występ reprezentanta Polski.

Blaugrana wskoczyła na pierwsze miejsce w klasyfikacji, wyprzedzając Gironę o punkt. Sevilla w tym momencie jest na 12. miejscu, ale ścisk w tej strefie tabeli jest tak dużo, że najpewniej spadnie o kilka pozycji w trwającej kolejce.