LONDON, ENGLAND - OCTOBER 5: Leandro Trossard of Arsenal FC applauds after the Premier League match between Arsenal FC and Southampton FC at Emirates Stadium on October 5, 2024 in London, England. (Photo by Rene Nijhuis/MB Media)
Arsenal Londyn - Southampton FC
Foto Rene Nijhuis/MB Media/PressFocus

!!! POLAND ONLY !!!

Sensacja w Premier League! Arsenal przegrał przy dużym udziale Kuby Kiwiora

Bournemouth wygrało 2:0 z Arsenalem. Jednym z antybohaterów londyńczyków został polski obrońca.

Rene Nijhuis

W spotkaniu przez długi czas brakowało konkretów. Z pewnością przyniosły je problemy Arsenalu. Od 30. minuty spotkania Kanonierzy występowali w 10. Czerwoną kartkę otrzymał wtedy William Saliba, który sfaulował Evanilsona wybiegającego na czystą pozycję. To trzecia czerwień Arsenalu w tym sezonie i osiemnasta za kadencji obecnego trenera. W obliczu tego osłabienia trener Mikel Arteta zdecydował się na defensywną zmianę. Na boisku pojawił się Jakub Kiwior, który zmienił Raheema Sterlinga. Bournemouth próbowało wykorzystać przewagę liczebną. W 42. minucie bramkarz David Raya wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Antoine’a Semenyo, ale później naprawił swój błąd i zdołał zatrzymać Marcusa Taverniera. Goście do przerwy nie oddali celnego strzału na bramkę rywali. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie wciąż trwały cierpienia osłabionych faworytów. Gospodarze mieli inicjatywę, lecz długo nie byli w stanie przełamać defensywy Arsenalu. Kanonierzy pierwszą groźną sytuację stworzyli w 69. minucie. Wtedy przed szansą stanął Kai Havertz, ale trafił w strzegącego bramki Bournemouth Kepę Arrizabalagę. Minutę później to jednak Wisienki wyszły na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrał Justin Kluivert, a mocnym strzałem szans Rai nie dał Ryan Christie. W 77. minucie gospodarze otrzymali rzut karny. Po stracie Kiwiora Evanilsona we własnej szesnastce sfaulował Raya. Do jedenastki podszedł Kluivert
i strzałem w dolny róg pokonał hiszpańskiego bramkarza. Trener Arteta zdecydował się na szybkie zmiany. Wobec Kiwiora zastosował tzw. „wędkę”, czyli zdjął go po wcześniejszym wprowadzeniu z ławki. Polaka, który nie wykorzystał swojej szansy, zastąpił Gabriel Jesus. Kanonierzy już się nie podnieśli i przegrali 0:2. Liverpool i Manchester City mogą im teraz odskoczyć. (AC)