Schalke znów w Bundeslidze!

Schalke błyskawicznie wróciło do Bundesligi. Po spadku w zeszłym sezonie, drużyna z Zagłębia Ruhry powraca do niemieckiej elity.

Schalke w pierwszym sezonie po wstydliwym spadku z Bundesligi powraca do elity niemieckiego futbolu. Piłkarze Die Königsblauen w 33. kolejce 2. Bundesligi zapewnili sobie awans do Bundesligi i zagrają w kolejnym sezonie na pierwszym szczeblu niemieckiego futbolu.

Piłkarze pod wodzą Mike’a Buskensa wywalczyli awans po zwycięstwie z St. Pauli 3:2. Początek meczu nie ułożył się po myśli gospodarzy i do przerwy przegrywali 0:2. W drugiej połowie Schalke się odrodziło i po dwóch trafieniach Terodde’a i jednej bramce Zalazara kilkukrotny mistrz Niemiec mógł świętować komplet punktów i awans do elity.

Drużyna Schalke jest pewna awansu, kto jeszcze otrzyma przepustkę. O drugie miejsce toczy się niesamowita walka między Hamburgerem, Darmstadtem, Werderem oraz St. Pauli.

Druga lokata w 2. Bundeslidze gwarantuje awans do pierwszej ligi. Trzecie miejsce upoważnia do gry w barażach.