Rooney: Schalke nie można lekceważyć

Manchester United był we wtorkowy wieczór bezdyskusyjnie lepszy i pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 w pierwszym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów. Przed spisywaniem swoich rywali na straty przestrzega jednak napastnik zespołu z Old Trafford, Wayne Rooney. – To dobra drużyna i nie możemy tego zlekceważyć – podkreślił reprezentant Anglii.

„Czerwone Diabły” są na dobrej drodze do zapewnienia sobie występu w finale, który odbędzie się na Wembley 28 maja. Podopieczni sir Alexa Fergusona gładko uporali się na wyjeździe z Schalke, a ich zwycięstwo mogło być zdecydowanie wyższe, gdyby nie doskonałe interwencje Manuela Neuera. Świetnie dysponowanego golkipera reprezentacji Niemiec w 67. minucie pokonał dopiero Ryan Giggs, a dwie minuty później na gola podanie od Javiera Hernandeza zamienił także Wayne Rooney, który wcześniej asystował przy trafieniu Walijczyka.

Zdaniem snajpera United dwubramkowa zaliczka nie może wywołać w szatni drużyny zbytniego rozluźnienia. – Schalke to dobry zespół, którego nie można lekceważyć – zaznaczył Anglik. – Musimy upewnić się, że jesteśmy profesjonalistami i zachować pełną koncentrację.

Ryan Giggs dodał z kolei, że gracze z Manchesteru mieli we wtorkowy wieczór pewność, iż uda im się w końcu pokonać prezentującego wysoką formę bramkarza rywali. – Wiedzieliśmy, że jeśli stworzymy sobie kolejne sytuacje, ostatecznie trafimy do siatki – dodał walijski pomocnik. – Ja z kolei liczyłem, że w tym najważniejszym momencie dostanę piłkę na moją lewą, a nie prawą nogę.

– Przed meczem wynik 2:0 wzięlibyśmy w ciemno, ale teraz jestem trochę zawiedziony – dodał Giggs, który myślami jest już przy najbliższym ligowym starciu z Arsenalem Londyn. – Mamy przed sobą trudny mecz, menadżer zdecydował się więc na rotacje w składzie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że gracze, którzy weszli na murawę sporo wnieśli. Naszą siłą jest szeroki skład.