Head coach Antonio Conte (SSC Napoli) gestures during the Serie A match between SSC Napoli and Bologna FC at Diego Armando Maradona Stadium on August 25, 2024 in Naples, Italy.   (Photo by Matteo Ciambelli/DeFodi Images)

POLAND ONLY !!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Serie A

Romelu Lukaku z premierowym golem! Napoli wyciągnęło zwycięstwo w ostatniej chwili

Niewiele brakowało, a Napoli miałoby na koncie drugą porażkę w trwającym sezonie Serie A. Wynik zespołowi spod Wezuwiusza uratowały bramki w doliczonym czasie gry. Ostatecznie były mistrz Włoch pokonał Parmę 2:1.

Napoli wymęczyło drugą wygraną z rzędu w Serie A. Parma była bliska zwycięstwa, jednak ostatecznie wraca do domu bez żadnego punktu.

W 19. minucie spotkania Ange Bonny wykorzystał rzut karny i Parma objęła prowadzenie w meczu na Stadionie im. Diego Maradony.

Napoli w przekroju całego spotkania wyglądało znacznie lepiej od swojego przeciwnika. Często atakowało i uderzało w kierunku bramki, ale poziom skuteczności był na bardzo niskim poziomie i to miało konsekwencje w postaci braku zdobytych goli przez gospodarzy. Ponadto od 76. minuty Napoli grało w przewadze jednego zawodnika.

W 63. minucie na boisku pojawił się Romelu Lukaku, debiutując tym samym w barwach nowego zespołu. Belg zaliczył idealny debiut, ponieważ w 92. minucie spotkania trafił do siatki, wykorzystując podanie Leonardo Spinazzoli.

W 97. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Andre Anguissa.