Roma zwycięża LKE! (zapis relacji na żywo)

AS Roma pokonała 1:0 Feyenoord Rotterdam i sięgnęła po historyczny triumf w pierwszej edycji Ligi Konferencji Europy! Jak wyglądał mecz finałowy? Prezentujemy przebieg boiskowych wydarzeń na Air Albania Stadium minuta po minucie.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90’+5 KONIEC! Roma zwyciężyła pierwszą edycję Ligi Konferencji Europy!

90’+4 Spinazzola ukarany żółtą kartką.

90’+3 Ostatnia szansa Feyenoordu na odrobienie strat zaprzepaszczona. Piłka po rzucie rożnym wybita.

90′ Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył co najmniej 5 minut.

86′ Bijlow uratował Feyenoord przed stratą drugiego gola po uderzeniu Pellegriniego.

84′ Żółtko dla Rui Patricio.

82′ Luis Sinisterra popisał się indywidualną szarżą, jednak nic z niej nie wynikło.

73′ Jordan Veretout uderzył głową, ale jeszcze lepiej interweniował Bijlow.

67′ To była jego ostatnia akcja. Nicola Zalewski opuszcza boisko, zmienia go Leonardo Spinazzola. Przyzwoita ponad godzina gry w wykonaniu reprezentanta Polski.

66′ Żółta kartka dla Zalewskiego!

50′ Ależ napiera Feyenoord! Znowu niewiele brakowało. Tym razem Rui Patricio po strzale Tyrella Malaci sparował piłkę na słupek!

48′ Nie ma karnego! VAR sprawdzał, czy Bryan Cristiante zagrał futbolówkę ręką w polu karnym, ale nie dopatrzył się przekroczenia przepisów.

47′ Było blisko! Gernot Trauner trafił w słupek!

46′ Druga połowa – czas, start.

45+4 Przerwa.

45′ Pierwsza połowa potrwa o 4 minuty dłużej.

44′ Strzał Reissa Nelsona z dystansu zablokowany.

41′ Orkun Kokcu uderzył wprost w dobrze ustawionego Rui Patricio.

37′ Pellegrini musi uważać. Sędzia upomniał go żółtą kartką.

35′ Giallorossi chcą pójść za ciosem.

32′ GOL! Roma objęła prowadzenie po pierwszym strzale na bramkę! Co za uderzenie Nicoli Zaniolo! 1:0!

29′ Cyriel Dessers zza linii pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

28′ Tym razem zacentrował Roger Ibanez, lecz Justin Bijlow znowu nie dał się zaskoczyć.

27′ Lorenzo Pellegrini groźnie dośrodkował z rzutu wolnego, ale bramkarz Feyenoordu uporał się z tą wrzutką.

24′ Garnot Trauner ukarany żółtą kartką.

17′ A jednak nie. Kontuzjowany Mkhitaryan przedwcześnie opuścił boisko, zmienił go Sergio Oliveira.

15′ Henrikh Mkhitaryan zwija się z bólu. Nie wiadomo, czy będzie w stanie kontynuować grę.

10′ Oglądamy wyjątkowo zamknięty meczu, czy – jak kto woli – piłkarskie szachy. Oba zespoły są świadome stawki spotkania i nie chcą przesadnie ryzykować.

1′ Zaczynamy!

Pierwsza edycja nowo utworzonej Ligi Konferencji Europy właśnie dobiega końca. Na Air Albania Stadium w Tiranie rozstrzygnie się jej historyczny zwycięzca. A będzie to albo AS Roma, albo Feyenoord Rotterdam. W pierwszym składzie Giallorossich wyjdzie reprezentant Polski – Nicola Zalewski.