Oficjalna strona internetowa Columbus Crew poinformowała, że z klubu odchodzi Robert Warzycha. Polski szkoleniowiec po raz pierwszy od wielu lat znalazł się na bezrobociu.
W obecnym sezonie Columbus Crew pod wodzą Warzychy nie prezentowało się najlepiej. Klub zdołał zainkasować zaledwie 29 punktów w 26 spotkaniach i zajmuje ósme miejsce w swojej konferencji.
– To była trudna decyzja, która nie została podjęta pochopnie. Robert był oddanym pracownikiem tego klubu przez ostatnie lata. On na zawsze będzie tutaj szanowany przez to, co osiągnął jako zawodnik oraz szkoleniowiec – powiedział prezes klubu występującego w Major League Soccer.
Od 2003 roku Warzycha znajdował się w sztabie szkoleniowym amerykańskiego klubu, a od 2009 roku pracował już jako pierwszy szkoleniowiec. W latach 1996-2003 Polak występował jako zawodnik w Columbus Crew.
Media: Klaruje się przyszłość Lewandowskiego. Wtedy ma podpisać kontrakt
Robert Lewandowski niedawno wybrał się do Chicago, aby porozmawiać o ewentualnym transferze do tamtejszego klubu. Jak informuje „Kanał Sportowy”, wiele wskazuje na to, że Amerykanom udało się dopiąć swego.