Resovia wygrywa z Miedzią

Resovia wraca z Legnicy z tarczą! Dopiero w doliczonym czasie gry rzeszowski zespół zdobył gola na wagę zwycięstwa i przełamał serię porażek na zapleczu Ekstraklasa.

Wydawało się, że mecz Miedzi Legnica z Resovią na otwarcie 14. kolejki Fortuna I liga zakończy się remisem, ale w goście w ostatniej akcji meczowej wcisnęli piłkę do siatki i zdobyli bardzo cenny komplet punktów.

Już na samym początku Kamil Drygas Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska wpakował piłkę do siatki, ale był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał bramki. Podobnie było w 24. minucie po silnym strzale Damiana Michalika, ale w tym wypadku również złamano linię spalonego i arbiter nie uznał trafienia.

Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Marcin Urynowicz, dając prowadzenie Resovii w 43. minucie.

Damian Michalik w 63. minucie trafił do siatki i tym razem bramka była zgodna z zasadami i na tablicy wyników pojawił się wynik 1:1.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem i oba zespoły zapiszą na swoim koncie po punkcie. W ostatniej akcji meczu w 98. minucie gry Bartłomiej Wasiluk zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego i trafił prosto do siatki!

Miedź wciąż jest na 3. miejscu, ale w trakcie tej kolejki spadnie o kilka pozycji. Resovia nieco odskoczyła strefie spadkowej i ma nad nią trzy oczka przewagi.