KOLOBRZEG 21.09.2024
MECZ 10. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: KOTWICA KOLOBRZEG - GORNIK LECZNA
KAMIL ORLIK

Polska 1 Liga

Remis w Kołobrzegu. Górnicy uratowali punkt

Kotwica Kołobrzeg zremisowała 1:1 z Górnikiem Łęczna. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie, lecz końcówka należała do ich przeciwników.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem przewagi zawodników Kotwicy. Udokumentowali ją w 6. minucie, gdy Wołodymyr Kostewycz dośrodkował z rzutu wolnego, a Michał Kozajda strzałem głową pokonał bramkarza Górnika. Goście pierwszy celny strzał oddali dopiero w 44. minucie. Uderzył najlepszy strzelec ligi Damian Warchoł, ale dobrze ustawiony był bramkarz Marek Kozioł. Do przerwy Kotwica zasłużenie prowadziła.

W drugiej połowie Kotwica stopniowo traciła kontrolę. Gospodarze mogli wprawdzie podwyższyć prowadzenie w 67. minucie. Kostewycz po zejściu do środka uderzył z granicy pola karnego i trafił w okienko bramki. Po analizie VAR okazało się jednak, że wcześniej doszło do faulu Łukasza Kosakiewicza i trafienie musiało zostać anulowane.

W 79. minucie swoją najlepszą dotychczasową okazję stworzyli Górnicy. Do dośrodkowania doszedł Jakub Bednarczyk, ale z dwóch metrów trafił nieczystym wolejem w poprzeczkę. Napór Górnika ostatecznie przyniósł mu wyrównanie. W 87. minucie najpierw Kozioł obronił strzał Bekzoda Akhmedova, lecz nie mógł nic poradzić na powtórny atak skutecznie wykończony przez Przemysława Banaszaka. W końcówce goście próbowali wywalczyć zwycięstwo i Kozioł był ponownie zmuszony do interwencji, tym razem po strzale oddanym przez Adama Deję. Spotkanie zakończyło się remisem. (AC)