Remis w klasyku (zapis relacji)

Sobota wieczór, komplet publiczności na Signal Iduna Park, pierwszy der Klassiker w tym sezonie, dwa bardzo dobre zespoły. Czy istnieje lepszy plan na spędzenie dzisiejszego wieczoru? Zapraszamy na relację na żywo z meczu Borussia Dortmund – Bayern Monachium!

KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

Borussia Dortmund – Bayern Monachium 2:2 (0:1)
Bramki: Moukoko 74′, Modeste 90+5′ – Goretzka 33′, Sane 53′
Żółte kartki: Bellingham, Can, Adeyemi (Borussia) – Sabitzer, De Ligt, Goretzka, Coman, Sane (Bayern)
Czerwona kartka: Coman (Bayern, za dwie zółte)

Składy:
Borussia: 33 Meyer – 15 Hummels (C) (46′ Wolf), 4 Schlotterbeck, 25 Sule, 13 Guerreiro – 23 Can, 6 Ozcan (54′ Adeyemi), 22 Bellingham – 19 Brandt, 21 Malen (70′ Modeste) – 18 Moukoko (89′ Hazard)
Bayern: 1 Neuer (C) – 5 Pavard, 4 De Ligt (62′ Mazraoui), 2 Upamecano, 19 Davies (46′ Stanisić) – 8 Goretzka, 18 Sabitzer (46′ Kimmich) – 7 Gnabry (46′ Coman), 42 Musiala, 10 Sane – 17 Mane (82′ Choupo – Mouting)

KONIEC SPOTKANIA. Der Klassiker na remis! Bayern miał kontrolę nad tym meczem, ale w ostatnich trzydziestu minutach gry zdecydowanie lepiej grała Borussia, która po golu Modeste w ostatniej akcji doprowadziła do remisu! Fantastyczne emocje w końcówce spotkania, piękny mecz. Dziękuję za śledzenie relacji i wspólnie spędzony czas! Dobranoc!

90+5′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:2! Anthony Modeste! Co za emocje na Signal Iduna Park! Gospodarze naciskali, naciskali i w końcu wyrównali! Nico Schloterbeck dośrodkował piłkę idealnie na głowę Modeste, a Francuz doprowadził do remisu! Publiczność szaleje!

90+3′ Gospodarze całą drużyną na połowie Bayernu w poszukiwaniu gola wyrównującego!

90+3′ Kolejny rzut rożny dla Borussi!

90+1′ Żółta kartka dla Adeyemiego, który faulował Sane. Niemiecki skrzydłowy Bayernu też napomniany przez arbitra za kopnięcie Adeyemiego po akcji.

90′ Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Kingleya Comana! Francuz faulował taktycznie Adeyemiego! Goście kończą mecz w dziesiątkę. Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

89′ Zmiana w Borussi – w miejsce strzelca gola Moukoko na boisku pojawia się Thorgan Hazard.

88′ Pasjonująca końcówka spotkania. Borussia szuka wyrównania, a goście trzeciej bramki, która przesądziłaby o ich zwycięstwie w klasyku.

85′ Mazraoui uderza wysoko ponad bramką.

84′ Nieporozumienie pomiędzy Wolfem i Adeyemim, przez co kontra Borussi zakończyła się niepowodzeniem.

83′ To mogło być 2:2! Adeyemi kapitalnie dograł piłkę w pole karne do Modeste, który źle trafił w piłkę, przez co wciąż nie mamy remisu na Signal Iduna Park!

82′ Zmiana w Bayernie – w miejsce Mane na placu gry melduje się Choupo-Mouting.

81′ Bawarczycy w ostatnich minutach skupiają się na długim rozgrywaniu akcji i posiadaniu piłki.

79′ Sule wybija piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bayernu.

78′ Teraz w ataku pozycyjnym znajdują się zawodnicy Bayernu.

76′ Żóltą kartką za faul na Bellinghamie ukarany Kingsley Coman.

74′ GOOOOOOOOL! BORUSSIA WRACA DO GRY! Anthony Modeste wygrał pojedynek z Upamecano i podał do Moukoko, który idealnie wszedł w pole karne i uderzył w lewy róg bramki Neuera. Gospodarze mają gola kontaktowego!

73′ Strzał głową Emre Cana poleciał znacznie obok bramki Neuera.

72′ Borussia w ataku pozycyjnym. Gospodarze mają coraz mniej czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

70′ Gospodarze mają dzisiaj problem z wyjściem do kontrataku, przez co nie mają swoich okazji na strzelenie gola kontaktowego. Modeste w miejsce Malena na placu gry.

69′ Osamotniony i otoczony przez czterech graczy Bayernu, Brandt traci piłkę w kontrze.

66′ Zablokowana wrzutka Wolfa w pole karne Bayernu.

64′ To mogło być 0:3! Jednakże Musiala strzałem z kilku metrów trafił wprost w Meyera! Gościom coraz łatwiej konstruuje się akcje pod bramką gospodarzy.

62′ Zmiana w Bayernie – w miejsce kontuzjowanego De Ligta na boisku pojawia się Mazraoui.

62′ Can oddala zagrożenie spod własnego pola karnego.

59′ Zablokowany strzał Comana przez jednego z obrońców Borussi.

57′ Żółta kartka dla Goretzki. Niemiec sfaulował taktycznie rozpędzającego się Moukoko.

55′ Bellingham przekombinował w dryblingu i stracił piłkę na rzecz Kimmicha w polu karnym gości.

54′ Adeyemi w miejsce Ozcana.

53′ GOOOOLLLLLLL! 0:2!!!! Leroy Sane! Niemiec odnalazł się z piłką tuż zza linią pola karnego i uderzył stronę bramki Meyera, który mógł i powinien więcej zrobić przy tym strzale. Druga asysta Musiali, coraz większe prowadzenie gości!

52′ Goretzka fauluje jednego z zawodników Borussi.

49′ Mistrzowie Niemiec mogli prowadzić już 0:2, ale Mane strzelił głową obok bramki.

48′ Strzał prawą nogą Guerreiro wysoko ponad bramką gości.

47′ Kolejny rzut rożny dla Borussi.

46′ Z dystansu uderzał Wolf, ale jego strzał wybronił Neuer!

46′ Zaczynamy drugą połowę spotkania!

Dwie zmiany w przerwie – Marius Wolf w miejsce Matsa Hummelsa w Borussi oraz Stanisić w miejsce Alphonso Daviesa w Bayernie. Ponadto w miejsce Sabitzera pojawił się Kimmich, a Gnabriego – Coman.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Borussia starała się, prowadziła grę, szukała swoich okazji na zdobycie bramki, ale w bramce dobrze spisywał się Manuel Neuer. Z kolei Bawarczycy wyszli z jedną dobrą akcją i po golu Goretzki prowadzą do przerwy na Signal Iduna Park. Wracamy za kwadrans!

45+2′ W pierwszej połowie spotkania pogramy jeszcze minutę.

45′ Chwilowa przerwa grze, po tym jak Bellingham kopnął przy walce o piłkę w twarz Daviesa.

44′ Bellingham nie opanował piłki w polu karnym Bayernu i tym samym gospodarze stracili okazję na doprowadzenie do remisu!

42′ Goretzka popchnął Hummelsa w polu karnym gospodarzy i z tego powodu mamy rzut wolny dla Borussi.

40′ Żółtą kartką został napomniany Emre Can. Niemiecki pomocnik faulował Gnabriego.

38′ Na dzisiejszym meczu na trybunach jest też selekcjoner reprezentacji Niemiec – Hansi Flick.

36′ Malen wyszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale kolejną świetną paradą popisał się Manuel Neuer!

33′ GOOOL! Bayern prowadzi w Dortmundzie! Jamal Musiala zagrał piłkę do Leona Goretzki, a niemiecki pomocnik uderzył płasko zza linii pola karnego w lewy dolny róg bramki Meyera i wyprowadza zespół gości na prowadzenie!

32′ Davies fauluje Sule w środkowej strefie boiska.

31′ Neuer broni strzał Guerreiro z lewego skrzydła!

29′ Upamecano powstrzymuje rozpędzającą się kontrę Borussi.

27′ Dłużej przy piłce w ostatnich minutach gry utrzymują się gospodarze, którzy szukają swojej okazji, aby wyjść na prowadzenie.

24′ Upamecano wślizgiem zatrzymał piłkę dośrodkowaną w pole karne na Moukoko!

21′ Ozcan dobrze powrócił w asekuracji i odebrał piłkę rozpędzającemu się w kontrze Sanemu.

20′ Pavard fauluje Bellinghama. Rzut wolny dla drużyny gospodarzy.

18′ Rzut rożny dla Bayernu.

16′ Schlotterbeck wygrał pojedynek biegowy z Gnabrym i grę z autu wznawiają gospodarze.

14′ Sporo walki i fauli w pierwszych piętnastu minutach spotkania. Żółtą kartką za faul napomniany został Jude Bellingham.

12′ Nieudane dośrodkowanie Goretzki w pole karne gospodarzy.

11′ Żółtą kartką za faul Bellinghamie upomniany został Mathijs de Ligt.

10′ Pavard zatrzymuje groźnie wyglądającą kontrę gospodarzy.

7′ Spokojne pierwsze minuty spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

6′ Borussia w ataku pozycyjnym.

2′ Żółtą kartką upomniany został Marcel Sabitzer.

18:30 ZACZYNAMY!

18:28 Już za chwilę początek ligowego klasyku!

18:24 W dzisiejszym spotkaniu nie zagra też zawodnik cenny dla Borussi, czyli prawy obrońca Thomas Meunier.

18:21 Sobotni wieczór będzie też wyjątkowy dla Niklasa Sule. Niemiecki stoper po raz pierwszy zagra przeciwko swojej byłej drużynie po letnim transferze z Monachium do Dortmundu.

18:18 Dzisiejszy klasyk będzie pierwszym dla Jamala Musiali i Sadio Mane, w którym zagrają w podstawowym składzie. Senegalczyk zresztą wystąpi dzisiaj po raz pierwszy w swojej karierze w niemieckim klasyku.

18:14 W różnych nastrojach oba zespoły kończyły swoje mecze w ostatni weekend. Bayern pewnie rozbił na Allianz Arenie Bayer Leverkusen 4:0, a Borussia przegrała w Kolonii z FC Koln 2:3, przez co w ligowej tabeli plasuje się niżej niż Bawarczycy.

18:12 Oba zespoły mają po ośmiu spotkaniach po tyle samo punktów na koncie (15). Bayern zajmuje trzecie, a Borussia piąte miejsce w ligowej tabeli.

18:09 Z kolei Julian Nagelsmann zdecydował się na taki skład. Na ławce rezerwowych znajduje się Joshua Kimmich, a z powodu choroby nie zagra dzisiaj Thomas Mueller.

18:07 Czas na prezentację pierwszych jedenastek. Trener gospodarzy, Edin Terzić zdecydował się na takie zestawienie:

18:05 Witamy w relacji na żywo! Już za 25 minut początek pierwszego w tym sezonie Der Klassikera, gdzie na Signal Iduna Park Borussia Dortmund zmierzy się z Bayernem Monachium. Jest to pierwszy taki klasyk od dłuższego czasu, w którym nie zobaczymy rywalizacji Erlinga Haalanda z Robertem Lewandowskim. Niemniej jednak powinniśmy spodziewać się fantastycznego widowiska!