Remis na Parken na otarcie łez

Raków Częstochowa bez awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Dawida Szwargi w rewanżu nie odrobili strat z pierwszego meczu i to mistrzowie Danii usłyszą hymn Champions League. Jak wyglądał przebieg boiskowych wydarzeń na Parken?

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90+6

Koniec. Remis na Parken na otarcie łez. Kopenhaga w Lidze Mistrzów, Raków w Lidze Europy.

90+5

Długo budowany atak pozycyjny Rakowa zakończony faulem w ataku Sorescu…

90+4

Przeciągnięte dośrodkowanie Rundicia.

90+3

Ni to dośrodkowanie, ni to strzał Sorescu. Strata piłki Rakowa.

90+2

Niedokładny przerzut Ledermana do Yeboaha.

90+1

Papanikolaou głową, Grabara łapie piłkę.

90′

Ostatnie sześć minut nadziei dla Rakowa.

90′

Yeboah uderzył niecelnie z pola karnego.

89′

Piłkarze obu drużyn muszą uspokajać bydło na trybunach rzucające przedmioty w kierunku murawy.

88′

Żółta kartka dla Falka.

87′

GOOOL! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI! 1:1! JESZCZE JEDEN!

85′

Kittel niedokładnie z rzutu rożnego.

85′

Vavro zdjął piłkę sprzed nosa wbiegającemu w pole karne Zwolińskiemu.

84′

Ostatnia zmiana w Rakowie. Łukasz Zwoliński za Piaseckiego.

83′

Diks niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

81′

Piłka w rękach Grabary po zgraniu głową Sorescu.

81′

Żółta kartka dla Leragera po faulu na Piaseckim. Będzie rzut wolny dla Rakowa na 30. metrze.

80′

Kovacević czujnie chwycił futbolówkę po centrze z ostrego kąta.

78′

Piasecki upadł na pograniczu pola karnego. Czysta interwencja Diksa.

77′

Sorescu szarpnął lewą stroną i zagrał w pole karne. Yeboah z faulem w ataku na Vavro.

76′

Kolejne dwie zmiany w szeregach Rakowa. John Yeboah za Koczergina, Bogdan Racovitan za Arsenicia.

75′

Adnan Kovacevic zablokował uderzenie Claessona.

74′

Piasecki chciał zaskoczyć z połowy boiska wysuniętego Grabarę. Nie była to jednak dobra próba.

73′

Lederman przeciął groźne zagranie w pole karne.

70′

Grabara uprzedził wbiegającego w pole karne Tudora.

69′

Żółta kartka dla Koczergina.

68′

Piasecki głową wprost w dobrze ustawionego Grabarę.

67′

KOCZERGIN Z DYSTANSU! SŁUPEK!

64′

Strącenie głową przez Achouriego, skończyło się tylko na strachu pod bramką Rakowa.

59′

Podwójna zmiana w szeregach Rakowa. Wchodzą Sonny Kittel i Ben Lederman, schodzą Cebula i Berggren.

56′

Ofiarnie grający Berggren potrzebował pomocy sztabu medycznego. Szwed kontynuuje mecz.

54′

Zakotłowało się pod bramką Rakowa. Najpierw Goncalves, chwilę potem Elyounoussi.

53′

Cebula dośrodkował wprost w ręce Grabary.

50′

Sorescu w granicach przepisów wygrał pojedynek bark w bark z Leragerem.

49′

Tudor głową, Grabara piąstkuje.

48′

Rozpędzający się Cebula sfaulowany. Żółta kartka dla Claessona.

46′

Druga połowa – czas, start. Bez zmian po przerwie w Rakowie.

45+2

Przerwa. Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni. Przed Rakowem piekielnie trudne zadanie: odrobić dwa gole straty na Parken.

45+1

Papanikolaou do Tudora. Kapitan Rakowa nie opanował piłki.

45′

Pierwsza połowa potrwa o dwie minuty dłużej.

44′

POPRZECZKA. Kopenhaga bliska drugiego gola.

43′

Rundić zablokował na kolanach strzał Elyunoussiego z pola karnego.

42′

Żółta kartka dla Rundicia. Na domiar złego Serb uszkodził sobie bark i przez chwilę zwijał się z bólu. Po interwencji sztabu medycznego kontynuuje grę.

40′

Adnan Kovacevic oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rogu boiska, ale wcześniej faulował.

39′

Dobra, dynamiczna akcja Rakowa. Zagranie Rakowa przeciął jednak Diks i będzie rzut rożny.

35′

GOL DLA KOPENHAGI. Vavro dostrzegł źle ustawionego Vladana Kovacevicia i efektownym strzałem z dystansu trafia do siatki. 0:1.

34′

Diks z dystansu. Mocno, ale niecenie.

33′

Arsenić przeciął zagranie do wychodzącego na wolne pole Elyounoussiego.

31′

Pół godziny gry za nami. Posiadanie piłki: 61 do 39 dla Rakowa.

29′

Dobry moment Rakowa. Mistrzowie Polski po kornerze zepchnęli Duńczyków do głębokiej defensywy. Niestety akcja zakończona bez strzału.

28′

PAPANIKOLAOU! Tym razem strzał Greka zablokowany i będzie rzut rożny.

26′

Raków znowu dłuższą chwilę rozgrywał piłkę. Nic jednak z tego nie wyniknęło.

22′

Posiadanie piłki: 52 do 48 dla Rakowa.

21′

Arsenić udaremnił groźnie zapowiadający się atak Kopenhagi.

20′

PAPANIKOLAOU! Grek oddał strzał z powietrza, Grabara nawet nie drgnął, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

19′

Dwa faule na piłkarzach Rakowa na ich połowie. Najpierw Sorescu, teraz Papanikolaou.

18′

Rundić zablokował uderzenie Elyounoussiego z pola karnego.

16′

Pierwszy kwadrans za nami. Póki co bez strzału z obu stron. Gra toczy się głównie w okolicach koła środkowego.

15′

Papanikolaou na styku uprzedził rywala.

15′

Raków długo rozgrywał między sobą piłkę, ale bez konkretów z przodu.

12′

Żółta karka dla Zorana Arsenicia za taktyczny faul.

11′

Dośrodkowanie Tudora w pole karne zablokowane.

10′

Elyounoussi nabity przez Rundicia i od bramki zacznie Kovacević.

9′

Kontratak Rakowa zakończony niecelnym podaniem Cebuli.

8′

Cebula niedokładnie do Papanikolaou, Cebula nie opanował piłki, faul Tudora w środku pola.

6′

Dublet Kovaceviciów udaremnił akcję Kopenhagi.

5′

Koczergin zacentrował w kierunku Piaseckiego, ale rywale wybili piłkę.

2′

Piasecki zwija się z bólu, lecz rywal czysto na wślizgu uprzedził go.

2′

Berggren przeciął groźnie zapowiadające się zagranie w pole karne Rakowa.

1′

ZACZNAMY! Jako pierwsi piłkę kopnęli gospodarze.

***

Raków stoi przed historyczną szansą na awans do Ligi Mistrzów. Aby stało się to faktem, mistrzowie Polski muszą odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu. Medaliki po pechowym samobóju  w Sosnowcu musieli uznać minimalną wyższość Kopenhagi.

Trener Dawid Szwarga dokonał trzech zmian w składzie w porównaniu z pierwszym meczem. W wyjściowej jedenastce na środku obrony znalazł się powracający po kontuzji Zoran Arsenić, natomiast leczącego uraz Jeana Carlosa na lewym wahadle zastąpi Deian Sorescu. Z kolei inny Rumun, Bogdan Racovitan, który w Sosnowcu zanotował pechowego samobója, usiadł na ławce rezerwowych kosztem Adnana Kovacevicia.

Weekend obydwie drużyny spędziły w odmienny sposób. Raków przełożył ligowy mecz z Lechem Poznań i odpoczywał. W tym samym czasie Kopenhaga była zmuszona rywalizować w duńskiej ekstraklasie. Rywale mistrzów Polski przegrali 1:3 z Silkeborgiem IF. Ten fakt rozwścieczył trenera Duńczyków. – „To nie fair. UEFA powinna tego zakazać” – grzmiał Jacob Neestrup.

Relację prowadził: Jan Broda