Ligi w Europie La Liga

Pierwsza wygrana Realu Madryt. Gol debiutanta w barwach Królewskich!

Real Madryt w drugiej kolejce pewnie wygrał z Realem Valladolid. Piłkarze Carlo Ancelottiego po bramkach w drugiej połowie wygrali 3:0

Real Madryt wygrywa swój pierwszy mecz w tym sezonie La Liga. Piłkarze Królewskich na spokojnie zaczynają swój ligowy maraton i w niedzielne popołudnie wygrali z Realem Valladolid 3:0.

Różnica w klasie obu zespołów była widoczna na boisku, jednak Real Madryt napotkał nieoczekiwane trudności w starciu z beniaminkiem. Pomimo licznych sytuacji bramkowych, podopieczni Ancelottiego długo nie potrafili skutecznie sfinalizować wielu kreowanych akcji pod bramką gości.

Pierwsza część meczu obyła się bez goli. Dopiero w 50. minucie wynik meczu otworzył Federico Valverde, który kąśliwym strzałem po ziemi z dalszej odległości wpakował piłkę do siatki.

Tuż przed końcem meczu do siatki Brahim Diaz, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, zmieniając Ardę Gulera. Wynik na 3:0 podwyższył debiutujący w La Liga Endrick, trafiając w 96. minucie gry.

Kylian Mbappe wciąż czeka na swojego premierowego gola w lidze. Występ Francuza był rozczarowujący. Pomimo dobrej okazji do zdobycia bramki w drugiej połowie, jego strzał głową został skutecznie zablokowany przez bramkarza. Ancelotti zdjął go z boiska w 88. minucie.