RB Lipsk z pucharem Niemiec!

RB Lipsk zdobywcą Pucharu Niemiec! Drużyna z Lipska pokonała w wielkim finale Freiburg po rzutach karnych.

Już w 19. minucie spotkania Freiburg wyszedł na prowadzenie po trafieniu Eggesteina. Pierwsza połowa była niezwykle zacięta i obie strony zanotowały zbliżone statystyki, jednak nieco lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Lipska. Mimo to Freiburg kończył pierwszą część spotkania z prowadzeniem.

Od 57. minuty RB Lipsk grał w osłabieniu jednego zawodnika. Marcel Halstenberg otrzymał czerwoną kartkę i poważnie osłabił swoją drużynę.

Mimo gry w dziesiątkę „Bykom” udało się wyrównać w 76. minucie po trafieniu Christophera Nkunku

Podstawowy czas gry zakończył się wynikiem 1:1 i niezbędna była dogrywka. Tam zdecydowanie przeważał Freiburg, jednak nie udało mu się trafić do siatki. Trzydzieści minut wciąż nie wyłoniły zwycięzcy, zatem arbiter meczu zaprosił obie drużyny do konkursu jedenastek.

W karnych lepsi okazali się piłkarze z Lipska, którzy wykorzystali wszystkie swoje jedenastki i zdobywają swój pierwszy puchar w historii.